Ейджизм і відсутність пільг: як в Україні ставляться до дітей війни

23 грудня 2019, 13:31

Неповага до людей старшого покоління, розгортання дискримінації за віковими ознаками, та ігнорування державою виплати пільг дітям війни, передбачених законодавством – те, від чого страждають діти війни в Україні.

Ці й інші проблеми, від яких потерпають діти війни, обговорювали у ході Всеукраїнської науково-практичної конференції «Захист дітей війни: виклики сьогодення», що відбулась у Черкасах 21 грудня. Участь у ній взяли делегати з 14 областей України, зокрема Волинської, Львівської, Хмельницької, Полтавської, Черкаської та ін.

- Нині головне зло - повне невиконання закону про соціальний захист дітей війни. На сьогодні тими чи іншими підзаконними актами скасовано практично всі пільги, які були передбачені чинним законодавстовом. Тож від закону залишилась сама назва», - розповів журналістам «Про все» голова Всеукраїнської громадської організації «Захист дітей війни» Олександр Коваленко.

За словами лідера «Дітей війни» одне із найбільш болючих питань – поширення ейджизму, тобто дискримінації людини на підставі її віку, що проявляється в готовності адекватно сприймати і співпрацювати лише з особами, які відповідають заздалегідь установленим віковим критеріям.

- З недавніх пір дискримінація за віковими ознаками стала тотальною. В першу чергу неповагу до людей старшого віку демонструють органи державної влади всіх рівнів, а від них це явище поширюється і на все суспільство, і вже навіть увійшло у побут. В останні роки кількість сімейних конфліктів, що виникли на грунті ейджизму, зросла у рази. Така колотнеча має місце у багатьох сім’ях, - зазначив Коваленко.

По завершенню роботи конференції делегати ухвалили резолюцію, відповідно до якої зобов’язались вимагати від Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України відновити дію пільг, передбачених законом про соціальний захист дітей війни. Також делегати просять включити до категорії дітей війни осіб - жителів територій, що внаслідок російської агресії проти України опинились у зоні бойових дій чи на окупованих територіях, і які на момент початку війни, а саме 18 лютого 2014 року не досягли вісімнадцятирічного віку.

Довідково: згідно з Законом України «Про соціальний захист дітей війни» до категорії «діти війни» належать особи, які станом на 2 вересня 1945 року не досягли 18-річного віку. Відповідно до цього закону дітям війни передбачено пільги:

- 25% знижка при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

- використання чергової відпустки за місцем роботи у зручний для них, час а також отримання додаткової відпустки без збереження заробітної плати терміном до 14 календарних днів на рік;

- виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

- діти війни, які мають інвалідність, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях). Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць

- переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників

- першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору