Дійшли компромісу: Дію бюджетних надходжень частково розблоковано

24 жовтня 2018, 17:37

Дійшли компромісу: Дію бюджетних надходжень частково розблоковано

Сьогодні в Черкаському міськвиконкомі відбулося чергове засідання постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестиційної політики, дерегуляції бюджету, фінансів, тарифів та регуляторної політики. Члени комісії, яку скорочено називають бюджетною, мали заслухати пропозиції щодо внесення змін до рішення міської ради від 29.01.2018 року № 2-2886 «Про міський бюджет на 2018 рік».

У ході засідання розгорнулись бурхливі дебати щодо того, як деблокувати проходження бюджетних грошей, зокрема, у частині соціальних виплат. Врешті, вислухавши усі «за» та «проти», таки вдалося дійти компромісу. Депутати міської ради, які є членами бюджетної комісії, одноголосно підтримали рішення виконкому, які стосуються змін до бюджету. Але лише в частині міжбюджетних трансфертів (тих грошей, які надходять з обласного та державного бюджетів). Фінанси за цими бюджетами вже отримали рух.

На завтра, 25 жовтня, призначено чергове засідання бюджетної комісії, яка має дати поштовх до розблокування надходження грошей із міського бюджету. Проте, попередньо, комісія заслухає директорів профільних департаментів Черкаського МВК. Ті за офіційним дорученням мають ретельно проаналізувати, які проекти та об’єкти мають бути завершеними, і профінансованими до кінця року (фактично за 1, 5 місяці). Це необхідно для того, аби мінімізувати витрати міського бюджету, який був «роздутий» рішенням «канівської» сесії на 240 млн грн.

Нагадаємо, наприкінці вересня депутат Черкаської міськради Олександр Радуцький позивався до міського голови щодо незаконності рішень 57-ої позачергової сесії міської ради, яку було проведено у Каневі.

У тому засіданні фактично були позбавлені можливості взяти участь депутати, опозиційні до мера. Втім, суд ухвалив рішення зупинити дію частини рішень, ухвалених  на «таємній» сесії. Зокрема, тих питань, що стосуються змін до міського бюджету, Програми соціально-економічного розвитку та Програми переоснащення комунальних підприємств Черкас.

Міський голова Анатолій Бондаренко, попри скандал навколо «таємної» сесії, все ж підписав усі її рішення. В тому числі і ті, які передбачали зміни до бюджету загальним обсягом більше 200 млн грн.

Далі мер пішов ва-банк, подавши клопотання про скасування попередньої ухвали суду, намагаючись довести шкоду від судової ухвали. Мер попереджав про бюджетний колапс, мовляв — бюджетники залишаться без зарплат, хворі – без харчування у лікарнях, діти — без молока, а комунальні підприємства – без засобів для існування.

Щоб вирішити патову ситуацію, головна фінансистка міста Наталія Джуган запропонувала новий проект рішення щодо змін до бюджету, в який було закладено принцип пропорційного скорочення видатків. Однак, цей проект не підтримав виконком.

Між іншим, «розрулювати» питання довелось бюджетній комісії, яка намагалась відшукати необхідний компроміс, який би дозволив розблокувати кошти міського бюджету.

 

 

Коментарі

Вгору