Десятьох черкаських активістів та ветеранів АТО внесли до бази “Миротворця”

18 березня 2019, 16:15

Десятьох черкаських активістів та ветеранів АТО внесли до бази "Миротворця"

Десятьох черкасців за один день внесли до розділу "Чистилище" сайту "Миротворець", де розміщені дані осіб, що вчинили злочини проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку. У супровідних файлах сайту черкащан назвали "провокаторами", "організаторами та учасниками замовних проплачених мітингів і маніфестацій під прикриттям націоналістичних та патріотичних гасел". Черкасців внесли у базу сайту після сутичок у Черкасах, які відбулися дев'ятого березня під час візиту до міста Президента України Петра Порошенка. 

Згадані формулювання сайт "Миротворець" наводить щодо представників черкаського осередку політичної партії "Національний корпус": Дмитра Кухарчука, Ігора Зайчука, Олега Толмачова, Антона БраткаЯна Антонюка, Євгена Свиридова, Костянтина Мірошниченка, Івана Хижняка, Олега Ларіна та колишнього заступника міського голови Черкас Геннадія Шевченка, які брали участь у акції непокори.

Зокрема, на сайті зазначено, що 9 березня біля Адміністрації Президента сталися сутички між правоохоронцями та учасниками акції націоналістичних організацій, які вимагали заарештувати фігурантів корупційного скандалу, колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олега Гладковського та його сина Ігоря.

Десятьох черкаських активістів та ветеранів АТО внесли до бази "Миротворця"

Скріншот досьє із сайту "Миротворець"

Втім, самі активісти вважають розміщення їхніх особистих даних поряд з даними на сепаратистів та ворогів української державності політичним замовленням та відвертою образою ветеранів російсько-української війни. Про своє ставлення до цього, згадані активісти, розповіли кореспонденту "Про все".

- Мені смішно і навіть приємно, що я потрапив на цей сайт. Це тішить моє почуття власної важливості. Насправді посміявся, не сприймаю це всерйоз, - повідомив голова черкаського осередку Нацкорпусу Дмитро Кухарчук.

Десятьох черкаських активістів та ветеранів АТО внесли до бази "Миротворця"

Скріншот досьє із сайту "Миротворець"

- Ніяк не реагую на внесення свого прізвища до бази сайту "Миротворець", тому що цей сайт себе вже давно скомпрометував, ставлячи захисників України в один ряд із сепаратистами, - повідомив черкащанин Ігор Зайчук.

Десятьох черкаських активістів та ветеранів АТО внесли до бази "Миротворця"

Скріншот досьє із сайту "Миротворець"

Ветеран полку "Азов" Олег Толмачов, який свого часу відмовився потиснути руку Петру Порошенку, чим викликав неабиякий резонанс, переконаний, що внесення його персональних даних до сайту "Миротворець" є нічим іншим, як реакцією на відмову підтримувати Порошенка на прийдешніх виборах Президента України.

- Те, що я потрапив до "Чистилища" сайту "Миротворець" розцінюю, як тиск "порошенківської системи" на добровольців та тих, кого він не зміг завербувати до кишенькової армії, - переконаний ветеран.

Десятьох черкаських активістів та ветеранів АТО внесли до бази "Миротворця"

Скріншот із сайту "Миротворець"

Довідково: 

Центр «Миротворець» є незалежною недержавною організацією, створеною групою вчених, журналістів і фахівців з питань дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку, що займаються творчою науковою та журналістською діяльністю. За інформаційної підтримки Центру «Миротворець» був створений однойменний сайт, який також є незалежним недержавним ЗМІ (засобом масової інформації) .

В інтересах збереження життя, здоров'я, свободи вільного пересування та інших прав і свобод громадян України колективом Центру «Миротворець» здійснюється фіксація і безпечне зберігання інформації щодо тих об'єктів дослідження, в діях яких присутні ознаки злочинів проти національної безпеки України, життя і здоров'я людини, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Основними джерелами інформації, які використовує Центр «Миротворець» для проведених наукових досліджень, є відкриті для загального доступу матеріали, розміщені в соціальних мережах, web-виданнях, на приватних web-сторінках, в спеціалізованих форумах і блогах, транслюються по каналах телебачення і радіомовлення.

Центр працює в партнерстві з СБУГенштабом ЗСУМВС УкраїниДержавною прикордонною Службою та Державною пенітенціарною Службою.

Девізом інтернет-сайту Центру, та Центру як такого, є латинський вислів «Pro bono publico» (укр. Заради суспільного блага).

Нагадаємо, у суботу, 9 березня, під час виступу Петра Порошенка перед черкасцями на площі Богдана Хмельницького представники Нацкорпусу влаштували акцію непокори, у ході якої відбулися сутички між активістами та поліцією, в якій постраждало 22 правоохоронця.

Вже наступного дня сімох активістів НК було затримано спецпризначенцями поблизу Переяслав-Хмельницького, двом з них - Дмитру Кухарчуку та Антону Братко було оголошено підозру та поміщено до ізолятору тимчасового тримання.

Дмитро Кухарчук під час обрання йому міри запобіжного заходу Фото: Про все

Прокурор вимагав для підозрюваного 60 діб арешту в слідчому ізоляторі. Втім, рішенням слідчого-судді Соснівського районного суду Черкас Дмитру Кухарчуку обрали запобіжний захід - цілодобовий домашній арешт строком на два місяці, а Антону Братку - нічний домашній арешт на той самий термін.

Як повідомив у коментарі "Про все" підозрюваний Дмитро Кухарчук, обраний судом запобіжний захід відносно нього він збирається оскаржити вже найближчим часом.

- Вважаю своє затримання виключно політичним замовленням Порошенка. Ми його розізлили незручними запитаннями про розкрадання оборонної галузі - це факт. Але ні моє затримання, ні його брудна інформаційна кампанія проти нас не змусить забути про наші вимоги. Ми вимагаємо посадити "свинарчуків" Порошенка за ґрати та найжорсткішого покарання для всіх, хто нажився на розкраданні війська. Наразі суд визнав моє затримання незаконним, і це ще один факт політичного замовлення цієї справи. Мій захисник вже готує апеляційну скаргу щодо запобіжного заходу, - повідомив активіст.

Коментарі

Скептик сказав:

Коли це ч.о Кухарчук зі своїми деб..ми на прохання ще одного ч.о Бондаренка у минулому році примушували голосувати за вигідний для Бондаренка бюджет, то це теж Порошенко? Чи коли ці де..ли захищають на Митниці незаконе будівництво – це теж Порошенко? Якщо сам гімно, то враховуй це

Анатолий сказав:

посадить всех это бандиты а кухарчуку не будет смешно есть видео плюс этот сайт где он живет руки поломать бандиту

Вгору