Депутати відмовили меру

12 грудня 2014, 16:19

K4jN6Rjit1kЗаступник Смілянського міського голови з питань ЖКХ Сергій Демиденко написав заяву на звільнення з займаної посади за власним бажанням. Нову кандидатуру, яку, вчора 11 грудня, запропонував міській голова Вадим Решетняк, депутати відмовились підтримати, інформує Сміляночка.
Інтрига з новим кадровим призначенням була протягом усієї сесії та розглядалася останнім питанням після чотирьох часів вирішення 155 питань порядку денного, та закінчилися не на стороні міського голови.

Хронологія напруженості почалася ще до початку міської сесії, коли депутати зібралися на перемовини щодо кандидатури нового заступника на посаду ЖКХ. Як відомо, Вадим Решетняк запропонував підтримати кандидатуру колишнього заступника міського голови Кам’янки, що дуже насторожило значну кількість депутатів. Декілька з них одразу заявили, що не будуть підтримувати іногородніх та бажають бачити лише смілянина.

В ході перемовин виникла певна домовленість між владою та депутатами. Алгоритм домовленості такий: депутати підтримують відставку заступника міського голови з питань ЖКХ Сергія Демиденко, потім міський голова ініціює проведення конкурсу на вакантну посаду, а на період поки конкурс буде відбуватися, депутати підтримують кандидатуру Вадима Решетняка з позначкою в.о. Він, як і інші, також може приймати участь у такому конкурсі.

Вже під час сесії у кулуарах виникли певні розмови, що є група депутатів яка має свою кандидатуру і тому «легіонера» Вадима Решетняка не призначать.

Обговорювати кадрове питання почали с того, що заступника міського голови з питань ЖКХ Сергія Демиденко, який написав заяву про складання своїх повноважень, міський голова звільнювати не забажав.

Заступник Юрій Студанс активно став наполягати на необхідності прийняття на роботу нової, внесеної міським головою кандидатури, без звільнення попередника. Таку позицію він пояснив тим, що новий керівник не одразу матиме право підпису, оскільки має пройти певну процедуру спецперевірки, а це потребує певного часу. Це викликало незадоволення депутатів, більшість яких забажало чіткої процедури: звільнення першого – розгляд наступного заступника.

Не домовився Юрій Студанс з депутатами і в частині проведення конкурсу на вакантну посаду заступника.

Найактивніше дискутували депутати Володимир Супрун, Олег Трушкевич, Олексій Давиденко. Як зазначив Володимир Супрун, він особисто не має персональних претензій до нової кандидатури, яку вносить міський голова. І припускає, що ця людина може бути достатньо талановита, але місто Кам’янка має 13 тис. населення, а Сміла - 75 тис. населення і керувати у місті принципово повинні тільки сміляни, а житель Кам’янки, якщо він талановитий, знайде собі роботу і у рідному місті.

Володимир Суприн чітко зазначив, що він, як і інші депутати, наполягає на проведенні публічного конкурсу, за результатами якого буде визначений список талановитих людей серед жителів міста, а депутати з низ оберуть остаточну кандидатуру.

Позиція Юрія Студанса, який дискутував замість міського голови, була протилежною. Головною його тезою стало посилання на закон, який дає право вносити на розгляд сесії кандидатури виключно міському голові, який обирає кандидатів за критерієм власної довіри. А функція депутатів, згідно закону, голосувати лише «ЗА» або «ПРОТИ. І якщо депутати будуть голосувати «ПРОТИ», то міський голова внесе другу, третю і далі пропозицію. Але кого саме пропонувати – виключно право міського голови і ніяких конкурсів не може бути.

Своєю позицією, при мовчазливому міському голові, Юрій Студанс фактично настроїв агресивно проти Вадима Решетняка більшість депутатів, які під час голосування не підтримали внесену кандидатуру.

Спасти ситуацію та переломити настрій у залі пробували Ярослав Шаблій та Андрій Романенко, які намагалися вмовити міського голову повернутися до тих домовленостей, які були визначені напередодні сесії. А саме: звільнення заступника за його бажанням, визначення конкурсу, голосування за кандидатуру міського голови на посаду заступника лише до проведення конкурсу, але з правом участі у ньому.

Так і не домовившись, депутати з міським головою закрили засідання сесії.

Поділитись

Коментарі

Вгору