Депутат міськради просить Порошенка розібратися з “нічним алкоголем”

23 вересня 2016, 22:57

422556

Обмежити продаж алкоголю в нічний час, прискорити розгляд відповідних законопроектів у Верховній Раді. З такими пропозиціями до Президента України Петра Порошенка звернувся депутат  Черкаської міської ради Тарас Коломієць (Партія вільних демократів). Відповідну петицію він зареєстрував на сайті Президента України, пише Рідна Черкащина.

“У 2011 році дві міські ради в Україні – Черкаська та Львівська – стали ініціаторами рішень про заборону продажу алкоголю і цигарок у нічний час. Приклад Черкас почали наслідувати інші обласні та районні центри України. Чимало підприємців почали судитися з місцевими радами. Суди різних інстанцій ставали то на бік підприємців, то на бік місцевих рад”, — йдеться в петиції.

Депутат навів приклад Черкас, коли після заборони продажу алкоголю в нічний час в обласному центрі зменшилася утричі кількість злочинів, які раніше здійснювалися на тлі розпиття спиртних напоїв: хуліганство, дрібні крадіжки, бійки тощо.
На початку вересня 2016 року Верховний Суд України постановив, що органи місцевого самоврядування не можуть забороняти магазинам і кіоскам продаж алкоголю у нічний час. Постанова ВСУ є остаточною і оскарженню не підлягає.

Депутат просить Президента пришвидшити розгляд законопроект, який нині перебуває на розгляді в Верховній Раді. Цей законопроект забороняє продаж алкоголю та цигарок в МАФах. Він також просить подати до Верховної Ради проект змін до Законів, який дозволяв би місцевим радам встановлювати правила торгівлі підакцизними товарами у нічний час в магазинах, супермаркетах і МАФах.

Підтримати петицію можна за посиланням.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору