Декомунізація: в Умані перейменують стадіон

18 лютого 2019, 22:26

Декомунізація: в Умані перейменують стадіонНайближчим часом в Умані у межах процесу декомунізації буде перейменовано стадіон у центральній частині міста. Багатофункціональний спортивний комплекс, розрахований на 7 552 футбольні глядачі, в офіційних документах досі значиться, як «стадіон імені Котовського», інформує "04744.info".

Неофіційно у 2004-2011 роках стадіон називався «Іллічівець-Умань». Назва походила від спонсора відбудованого спорткомплексу — Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча. З вересня 2011 року стадіон мав назву «Уманьферммаш». Відповідний напис наразі розміщений над центральними воротами спортивного комплексу.

У середу, 13 лютого, питання перейменування стадіону в «Центральний» було розглянуто та погоджено під час засідання комісії Уманської міської ради з питань збереження історичної спадщини, найменування, перейменування вулиць, провулків, площ, проспектів, парків, скверів та встановлення пам’ятних знаків.

Комісія вже підготувала проект рішення про перейменування стадіону. Далі його буде винесено на засідання виконавчого комітету та сесію Уманської міської ради.

Декомунізація: в Умані перейменують стадіон

Перейменування відбудеться відповідно до Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Комуністичною символікою вважаються назви адміністративних одиниць, населених пунктів, вулиць, майданів тощо, а також підприємств, установ та організацій, що містять імена посадовців компартії та комуністичної держави або КГБістів, а також назви, присвячені різним комуністичним ювілеям, самій компартії, боротьбі проти борців за незалежність або за встановлення радянської влади.

Варто зазначити, що наразі в Умані вже змінено назви всіх вулиць та адміністративних будівель, які потребували перейменування відповідно до закону про декомунізацію.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

перехожий :

построили бы НОВЫЙ- называли как угодно горожанам

Ольга :

А цей закон що, передбачає, що переймування буде весь час? Декомунізація закінчилася рік тому. Якби наше життя та життя міста покращувалося у зв”язку із перейменуванням-було б добре. А так – це ще одна “лазєйка” для відмивання грошей із бюджету.

Марко Хмиз :

закон прийнятий не на певний час, але встановлює терміни декомунізації. і в ці терміни основна частина перейменувань була здійснена. інша справа, що зміна деяких назв пов”язана з деяким процедурними моментами, подекуди на місцях влада гальмує процес.

якщо Ваше життя покращюється, коли Вас оточують імена катів українського народу, то я Вам глибоко співчуваю.

Марко Хмиз :

давно час позбутися окупаційних назв і символів!

Вгору