Де після війни працювати буде найвигідніше: українці назвали галузі

01 серпня 2022, 07:41

Найбільший розвиток після війни в Україні очікує на будівництво та військову промисловість. Також розвиток прогнозують сільському господарству та медицині.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", пише Обозреватель.

Зазначається: високі очікування українців щодо будівництва ґрунтуються на необхідності відновлення зруйнованої війною інфраструктури, а також створення нових архітектурних проєктів.

Військова промисловість, на їхню думку, має розвиватись у зв'язку зі "зміцненням обороноздатності країни, яка матиме високу підтримку та буде актуальна довгий період після війни".

Крім вищезгаданих галузей, українці очікують розвитку важкої промисловості та металургії. А також:

  • ІТ-сфери;
  • освіти та науки;
  • транспорту та перевезень;
  • торгівлі;
  • культури;
  • туризму;
  • легкої промисловості.

Водночас на думку ексзаступника директора департаменту фінстабільності НБУ Євгена Дубогриза, протягом 2022-2023 років зарплати українців підвищуватимуться, але меншими темпами, порівняно з інфляцією. Тож реальні їхні доходи впадуть більш ніж наполовину.

"Майже 65% коштів населення в банках – вклади на вимогу із символічними відсотками. Також є проблема із зарплатами – вони підвищуватимуться, однак меншими темпами, порівняно з інфляцією. Принаймні, цього року і більшу частину наступного", – сказав Дубогриз.

При цьому він наголосив: попри складну економічну ситуацію в країні, суттєвого зростання безробіття не очікується. Понад те, за його прогнозами, "ймовірно, буде додатковий попит на робочу силу".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору