Чи зможе губернатор допомогти розкрити приховані податки відомого горілчаника?

28 травня 2015, 14:07

"Нетиповий експорт" – схема, коли виробник мінімізує свої податкові зобов'язання по сплаті податку на додану вартість за рахунок експорту товарів, які не є властивими для основного профілю виробництва компанії. Таким чином, до державного бюджету сплачується менше податків на десятки мільйонів гривень.

На жаль, сьогодні подібними схемами користуються не лише якісь дрібні компанії, які рахують кожну копійку, але й великі й солідні товариства. Як то, наприклад, ТОВ «Національна горілчана компанія». Про це пишуть «Вечірні Черкаси».

Заради справедливості відмітимо, що "Національна горілчана компанія" хоч і займає лідерські позиції у цьому ґешефті, але є не єдиним "мінімізатором", який у час скрути відшукує шляхи для поповнення свого пухкого гаманця.

Тому, Всеукраїнський молодіжний рух "Відповідальність починається з мене" звернувся з проханням до голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка посприяти в організації перевірки договорів із "нетипового експорту" ТОВ "Національна горілчана компанія" у 2014-2015 р.р. Про це йдеться у листі-зверненні, яке активісти надіслали черкаському губернатору. У листі зокрема активісти просять Юрія Ткаченка звернути увагу на ряд публікацій у ЗМІ щодо діяльності згаданої компанії, де автори наводять приклади мінімізації податкових зобов'язань компанією.

Молодіжний рух просить Юрія Ткаченка розглянути дане звернення та посприяти розслідуванню фінансово-господарської діяльності компанії. А також оприлюднити результати цього розслідування.

Нижче наводимо текст листа-звернення.

Шановний Юрій Олеговичу!

Користуючись нагодою від імені Громадської спілки «Всеукраїнський молодіжний рух «Відповідальність починається з мене» висловлюємо Вам повагу і звертаємося з наступним.

Метою створення нашої Громадської організації є об’єднати небайдужих людей, які своєю активністю на місцях робитимуть конкретні справи для оновлення країни та свого регіону. Зрозуміло, що протидія корупції також не остається поза увагою членів нашого руху.

В зв’язку з цим, просимо звернути Вашу увагу на факти, які наведені у статтях «Водку маслом не испортишь», розміщеній в інтернет-виданні «Економічна правда» (http://www.epravda.com.ua/rus/publications/2015/04/7/535339/) та «Наводка на водку: по следам неуплаченного НДС» у виданні «Обозреватель» (http://finance.obozrevatel.com/analytics-and-forecasts/49253-navodka-na-vodku-po-sledam-neuplachennogo-vodochnogo-nds.htm) .

У матеріалах річ йде про так званий «нетиповий експорт». Сутність цього терміну полягає у тому, що компанії, у даному випадку окремі виробники горілчаних напоїв, за рахунок експортних операцій товарів, що не є характерними для основного виду діяльності зменшують відрахування ПДВ да Державного бюджету України, мінімізуючи таким чином свої податкові зобов'язання та суттєво зменшуючи податкові надходження. Наслідком цих незаконних дій є бюджетні втрати. Автори матеріалів, зокрема, наводять приклади, про обсяги нарахованих та сплачених податків Товариством з обмеженою відповідальністю «Національна горілчана кампанія», яка є лідером в оптимізації податку на додану вартість серед інших виробників міцних алкогольних напоїв.

Аналіз наведених даних свідчить, що зазначене підприємство систематично ухиляється від сплати значної частини ПДВ, внаслідок експорту соняшникової олії, яка не є товаром основної виробничої діяльності цього платника податків. При чому, відмічається стрімке зменшення рівня сплати ПДВ з січня 2015 року, коли обсяги експорту сягнули 96,6 млн.грн. (при звичних 10-20 млн.грн. у попередня роки) З цих коштів 80,5 млн.грн. припадає на експорт соняшникової олії. Цю ж схему мінімізації податкових зобов’язань з ПДВ підприємство продовжило застосовувати й у лютому-березні 2015 року.

Як відомо, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі інші законодавчі акти України стосовно податкової реформи» з 1 липня 2015 року має бути введене електронне адміністрування ПДВ у повному обсязі. Така норма має ліквідувати цю законодавчу прогалину. Тож можна припустити, що саме цією обставиною зумовлена активізація діяльності усіх «нетипових» експортерів.

З огляду на викладене вище, просимо розглянути дане звернення та сприяти проведенню всебічного розслідування фінансово-господарської діяльності ТОВ «Національна горілчана компанія» за усіма договорами на експорт продукції, що не відноситься до основної діяльності компанії.

Шановний Юрію Олеговичу, органи ДФС очікують на глибоке реформування і цей, безумовно необхідний для інтересів держави процес, може завадити реагуванню на запит оновленому керівництву Фіскальної Служби. Водночас, знаємо Вас як відомого і заслуженого економіста та державного службовця з великим досвідом організації та управління органами податкової служби. Переконані, що оперативне реагування на це звернення та оприлюднення його результатів буде ще одним кроком у ліквідації «податкових ям», які вимивають кошти знекровленого тотальною корупцією Державного та місцевих бюджетів.

З повагою, Ігор Хохич

активісти

активісти2

«Вечірні Черкаси», "Чи зможе Ткаченко допомогти у розкритті
прихованих податків нашого відомого горілчаника?", №
 21 від 27 травня 2015 року.

Поділитись

Коментарі

Вгору