Чи все у нас «PROZORRО»: на Черкащині за тиждень виявили дві зради і одну перемогу

26 вересня 2016, 16:12

prozorro2

«Громадське ТБ: Черкаси» продовжує рубрику «Чи все у нас PROZORRO?» Ми розкажемо вам про те, як черкаська влада розпоряджалася нашими з вами грошима минулого тижня.

 З 1 по 26 вересня 2016 року оголошено:

– По допороговій процедурі було оголошено 264 закупівлі на загальну суму 18,0 млн грн. З них завершено 31 закупівлю на 1,1 млн грн. Економія бюджетних коштів склала майже 205 тис грн.;

– Оголошено 102 надпорогові закупівлі на загальну суму 3 млрд 9,2 млн грн.

ЗРАДА №1

Служба автомобільних доріг у Черкаській області (далі САД) збирається віддати в одні руки майже 4 млн грн через халатність чиновників та до того ж без проведення тендеру. Саме про це свідчить повідомлення САД про намір укласти договір із ТОВ «Трансстроймеханізація» на виконання додаткових робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги державного значення «Київ – Знам’янка».

14455992_1794504350827977_2127986324_o

Історія наступна:

Ще в 2013 році було укладено договір на виконання ремонтних робіт цієї ділянки дороги з ТОВ «Трансстроймеханізація», однак в зв’язку з браком коштів у держави, не було виконано повний комплекс робіт і дорога протяжністю 5,5 км не була введена в експлуатацію. Однак, при цьому незавершену дорогу (на 2,5 км відсутній верхній шар покриття, узбіччя не укріплене, відсутня розмітка проїзної частини) було відкрито для проїзду транспорту.

У 2016 році з’явилося кошти для завершення ремонту цієї дороги згідно проекту, тобто на ще не відремонтовані ділянки дороги. Однак, як пояснює САД, «через незавершеність повного технологічного процесу ремонту автомобільної дороги та зростання інтенсивності руху великовагових транспортних засобів з 2014 по 2016 рік, зафіксовано ділянки здимання дорожнього одягу». Тобто, те що зробили вже потребує нового ремонту. Логічно б було, що б усувались такі недоліки в рамках гарантійного терміну або за рахунок тих відповідальних осіб, які допустили таке халатне освоєння коштів, виділених ще в 2013 році.

Однак чиновники САДу так не хочуть. І тому називають повторний ремонт вже відремонтованих доріг «додатковими роботами» та через переговорну процедуру дають можливість заробити вже визначеному підряднику ТОВ «Трансстроймеханізація».

Майже 4 мільйони гривень наших з вами коштів можна було б зекономити при належному виконання робіт та службових обов’язків чиновниками.

КМГО «Молода Черкащина» буде звертатися до керівництва Служби автомобільних доріг у Черкаській області з вимогою відмінити застосування переговорної процедури для ремонту дороги та оголошення тендеру.

ЗРАДА №2

У Смілі відмінили проведення допорогових закупівель (товарів, послуг на суму до 200 тис грн і робіт, вартість яких не перевищує 1,5 млн грн) через систему «PROZORRO».

31 серпня заступник в. о. міського голови Сміли скасував розпорядження про впровадження електронних закупівель, таким чином застосування системи «PROZORRO» для допорогових закупівель стало зовсім необов’язковим.

Наслідки не забарилися: 19 вересня 2016 року Відділ культури виконавчого комітету Смілянської міської ради оголосив через електронну систему 5 торгів на капітальний ремонт об’єктів культури міста, загальною вартістю 2 млн грн. А вже 20 вересня ці торги були відмінені. Офіційна причина – зміна форми закупівлі. Однак, фактично чиновники не захотіли провести електронні торги, а спішно повернулися до напрацьованих роками механізмів ручного розподілення коштів. Щоправда, це вони зробили в межах чинного законодавства. Прикро, що замість того, щоб відкрито визначити переможця для капітального ремонту об’єктів культури, вибрати найкращі умови такого ремонту та зекономити кошти на цьому, чиновники витратять 2 мільйони наших з вами коштів не прозоро.

ПЕРЕМОГА

Підприємство з Черкаської області, а саме ТОВ «АнВа» з Чигирина стало переможцем одразу двох лотів по торгам, оголошеним Міністерством оборони через систему електронних закупівель «PROZORRO». Згідно укладених угод підприємці займуться пошиттям одягу для військовослужбовців, зокрема 5 тисяч комплектів зимових курток та штанів. Загальна вартість вже підписаних у вересні угод – 12,9 млн грн Приємно, що це вже не перша перемога нашого підприємства на торгах Міністерства оборони. До цього, навесні, ТОВ «АнВа» у конкуренції з 15-ма підприємствами вибороло право на пошиття 20 тис. комплектів літньої форми, загальною вартістю 12,6 млн грн.

Поділитись

Коментарі

Вгору