«Черкаситорф» реорганізують

11 вересня 2015, 07:30
Фото: grom-che.com

Фото: grom-che.com

Міненерговугілля встановило численні порушення у роботі ДП «Київторф» та його дочірніх підприємств.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України відповіло на листи обласної ради стосовно фінансово-господарських питань діяльності ДП «Черкаситорф» Державного підприємства «Київторф». Звернутися до Міненерговугілля обласну раду змусила ситуація, яку побачила Валентина Коваленко під час візиту на підприємство у травні 2015 року – збиткова робота та зарплатні борги.

Як повідомляє Міненерговугілля, органи державної влади не мають права втручатися у господарську діяльність «Черкаситорфу», оскільки воно підпорядковується безпосередньо «Київторфу». Натомість міністерство вже зробило певні кроки, щоб розібратися у ситуації, яка склалася на дочірньому підприємстві «Черкаситорф».

«Нинішня організаційна структура ДП «Київторф» не відповідає чинному законодавству, оскільки підприємство не повинно мати у своєму складі інших юридичних осіб, проте має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи. Згідно з законодавством, держпідприємства не можуть бути засновниками підприємств будь-яких організаційних форм та видів.

З метою приведення діяльності дочірнього підприємства у відповідність до вимог чинного законодавства, ДП «Київторф» доручено вжити заходів щодо реорганізації дочірнього підприємства «Черкаситорф» шляхом приєднання до ДП «Київторф» на правах відокремленого підрозділу без статусу юридичної особи», зазначають у міністерстві.

Водночас, Міненерговутіллям проведено позаплановий внутрішній аудит ДП «Київторф» та його дочірніх підприємств, за результатами якого встановлено численні порушення норм законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності.

Копію аудиторського звіту направлено до Генпрокуратури та СБУ, - , - інформують у черкаській обласній раді.

Поділитись

Коментарі

Вгору