Черкаси увійшли до ТОП-20 найбрудніших міст України

14 вересня 2018, 14:17

Черкаси увійшли до ТОП-20 найбрудніших міст України

Із 39 міст України Черкаси увійшли до ТОП-20 найбрудніших міст. Індекс забруднення за 2017 рік становив 5,5, що є підвищеним показником. Про це під час наради щодо стану атмосферного повітря повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

У сусідніх обласних центрах - Полтаві, Кропивницькому і Вінниці рівень менший і вважається низьким. Очолює рейтинг із забруднення повітря Маріуполь, на 2 місці знаходиться місто Дніпро.

Варто зазначити, що метеоумови є вагомим фактором, який впливає на забруднення атмосфери. Найбільшої уваги потребують метеорологічні умови, що характеризуються інверсійним розподілом температури в атмосфері, тобто приземні та піднесені інверсії.

- Рівень забруднення у місті можливо зменшити тільки через зменшення викидів в атмосферу. Діючі підприємства повинні зменшувати свої викиди у період несприятливих метеорологічних умов. Це чітко врегульовано нормативними документами, у тому числі рішенням міськвиконкому. Проте, із 23 підприємств міста, затвердженого рішенням міськвиконкому, лише 9 отримують і працюють із такими прогнозами. По області таких підприємств лише 16, - зазначив Віталій Постригань.

Вгору