Які небезпечні речовини виявлено у повітрі Черкас

14 вересня 2018, 14:54

Які небезпечні речовини виявлено у повітрі Черкас

Щомісяця лабораторія Черкаського обласного гідрометцентру аналізує майже 1500 проб повітря, за рік це більше 18000 визначень. Контролюється 18 шкідливих домішок. Результати визначень свідчать, що в атмосфері Черкас було виявлено аміак, формальдегід, діоксид азоту, концентрації яких перевищують гранично-допустиму концентрацію. Про це під час наради у Черкаській ОДА повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

- Цього року найвищі середньомісячні концентрації з діоксиду азоту були на рівні 4,0 ГДК, з формальдегіду на рівні 2,7 ГДК у лютому, квітні, травні та серпні. А 28 серпня концентрації формальдегіду вперше за останні 5 років перевищували максимально разову ГДК, яка складає 0,035 мг/дм3. Індекс забруднення атмосфери у серпні був високим, - зазначив Віталій Постригань. - За даними спостережень Обласного лабораторного центру, які надаються нам в рамках інформаційного обміну, у лютому концентрації формальдегіду на перехресті автомагістралей у місті коливалися в межах від 0,021-0,027 мг/дм3. Ці значення не перевищують максимально-разову ГДК. Але якщо їх порівняти з середньодобовою ГДК, то перевищення ГДК становлять у 7-9 разів.

Зазначимо, що не варто забувати про бризові вітри Кременчуцького водосховища, які впливають на забруднення повітря мікрорайону «Митниця». Коли створювалася система моніторингу повітря у місті цього мікрорайону ще не було, а зараз є потреба в такому моніторингу. Однак, питання не вирішується, фінансування на це відсутнє.

Коментарі

Вгору