Черкасці вдало виступили на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

29 жовтня 2021, 22:15

Збірна України завершила чемпіонат світу зі спортивної гімнастики, що проходив у японському Кітакюшю з однією медаллю. Єдину нагороду завоював 18-річний Ілля Ковтун, який виграв “бронзу” в особистому багатоборстві, пише "Табло".

За кількістю медалей цей чемпіонат поступається минулому, де українці вибороли дві нагороди: крім Верняєва, “бронзу” також завоював Ігор Радівілов у опорному стрибку.

Востаннє з однією медаллю Україна завершувала світову першість у 2018 році: тоді Верняєв став віцечемпіоном на паралельних брусах. Без “золота” збірна лишається вже п’ятий чемпіонат поспіль. Останній титул українці здобували в 2014 році. Його приніс, знову ж таки, Верняєв, перемігши у фіналі на брусах.

Врешті з однією “бронзою” Україна посіла дев’яте місце в загальному медальному заліку, розділивши його з Фінляндією та Ізраїлем. Очолив турнірну таблицю Китай.

Усі результати черкасців у фіналі на чемпіонаті світу-2021:

Особисте багатоборство. Чоловіки: Ілля Ковтун – “бронза”

“Бронза” Ковтуна стала лише другою серед чоловіків в історії України. Раніше це досягнення підкорювалося лише Олегу Верняєву – на попередньому чемпіонаті світу в 2019 році, де він також став третім.

Фінали в окремих видах. Опорний стрибок (чоловіки): Назар Чепурний – 7-ме місце. Поперечина (чоловіки): Ілля Ковтун – 7-ме місце

Черкасці вийшли до трьох із десяти можливих фіналів в окремих видах, що є покращенням, порівняно з попередніми двома чемпіонатами світу в 2018 і 2019 роках,а коли “синьо-жовті” пробивалися лише до двох окремих фіналів.

Востаннє кращий результат Україна показувала в 2017-му. Тоді збірна була представлена в чотирьох чоловічих і одному жіночому фіналах на окремих снарядах.

У всіх трьох фіналах-2021 українці посіли сьомі позиції. Зокрема, в опорному стрибку 19-річний Назар Чепурний мав найвищий показник у кваліфікації, але у фіналі припустився помилки на другому стрибку й втратив шанс на свою дебютну медаль.

В той час, як у опорному стрибку не вдалося повторити “бронзовий” результат Ігоря Радівілова 2019 року, в інших двох навіть сьомі місця є значним покращенням для української гімнастики за тривалий період.

Приміром, до Ковтуна до фіналу на поперечині українці не могли пробитися впродовж 16 років. Останнім був Валерій Гончаров, який у 2005-м завоював на цьому снаряді “бронзу”.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору