Черкасці передали морпіхам два човни-глісери

06 квітня 2024, 15:38

Дніпро ледь не кипить від обстрілів, а поранених вивозити треба. Так кажуть воїни з Херсонського напрямку. Тож черкасці передали морпіхам ще два швидкохідних човни-глісери. Перший доправили взимку, військові досі виходять на ньому на завдання через Дніпро. Сказали: човен стріляний, латаний, але в роботі. Наступні катери, які приготували для армійців, ще потужніші, йдеться в сюжеті 5 каналу.

За кермом одного глісера – військовий Юрій. Приїхав із передової на Херсонському напрямку забрати човни для свого підрозділу. Возитимуть не вантажі – поранених військових.

Човен переправлятиме поранених захисників із лівого берега на правий. Бійці розповіли, що водний транспорт мають, але він швидко виходить із ладу. Термін служби човнів – від декількох днів до … як поталанить.

"Обстрілюють всім, що в них є. Це гради, у нас постійно обстріл градів води йде, постійно обстріли з мінометів і ствольної артилерії. Вони обстрілюють з усього, іноді здається, що вода просто кипить", – поділився військовослужбовець Юрій.

Військові замовили один човен черкаським волонтерам, а тим вдалося знайти два. Коштами допомогли благодійники, а готували до відправки підприємці задарма.

"Звернувся до того чоловіка, який їх раніше виробляв для наших рибаків, але він в ЗСУ, сказав у мене є в гаражі два конструктора лего - приїжджай, забирай і збирай. Ми привезли цілий бус окремих комплектуючих і в місяць збирали два човни, не все кладалось, доводилося щось точити, щось варити, щось настроювати", – поділився власник компанії, яка готувала човен, Данило Нападайло. 

Перевага такого водного транспорту в тому, що він допомагатиме українським військовим не лише влітку, коли відкрита вода, а й взимку на кризі.

По воді човен іде до 50 кілометрів за годину, кригою – 100. Але максимальна швидкість потрібна не завжди, часто необхідний тихий хід, маневровість та можливість заховатися в заростях – і в цьому глісер найліпший – зауважив волонтер Валерій Горбенко.

"Досить швидкий, досить всюдихідний, маневровий і саме в такому виконанні – вони досить живучі. Є величезна кількість повітряних балонів і один пробивається, на інших він виходить, виконує завдання ,в зимовий період це вода-лід, а зараз – це хащі, можливість вискочити на пісок, туди, куди човен не зайде", – наголосив Горбенко.

Це вже вдруге морпіхи звертаються з проханням про глісер. Перший передали ще взимку і він уже має чималий бойовий досвід.

Вже незабаром глісери на Херсонщині допомагатимуть морпіхам рятувати наших та звільняти українську землю від росіян.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору