Черкаський національний зарахований до закладів вищої освіти із зоною незначного ступеня ризику

02 жовтня 2020, 17:20

фото з мережі

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького зарахований до закладів вищої освіти із зоною незначного ступеня ризику від провадження діяльності у сфері вищої освіти.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби якості освіти, за результатами публікації відповідного відкритого переліку закладів вищої освіти.

Водночас Черкаський державний технологічний університет потрапив до переліку із високим ступенем ризику.

Загалом, оцінка ступеню ризику університету здійснюється за декількома критеріями — чисельністю здобувачів освіти за останні три роки, кількістю науково-педагогічних працівників, станом оприлюднення на сайті визначених законодавством документів та інформації, кількістю порушень вимог законодавства у сфері вищої освіти.

Окрім того, враховується наявність відокремлених структурних підрозділів, наявність іноземних студентів та частка неакредитованих спеціальностей і освітніх програм.

У разі виникнення негативної динаміки діяльності закладу відбувається зміна його ступеня ризику у сфері (наприклад, з незначного на середній або навіть високий), що призводить до скорочення періодичності проведення планових перевірок у такому закладі.

Зазначимо, що віднесення закладу вищої освіти до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями.

Оцінка ступеню ризику закладу вищої освіти безпосередньо впливає на періодичність планових перевірок, що здійснює Державна служба якості освіти. Університети з високим ступенем ризику перевіряються один раз на два роки, середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки, незначним ступенем — не частіше одного разу на п’ять років.

У Державній службі якості освіти наголошують, що планові перевірки вишів проводяться виключно за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризикоорієнтованими критеріями.

- Тобто перевірки здійснюються лише тоді, коли заклад вищої освіти дає для цього об’єктивні підстави. Це дає змогу, як не допустити тиск на законослухняні заклади вищої освіти, так і забезпечити захист держави від неправомірних видатків, - зазначають у службі.

Крім того, розподіл закладів вищої освіти за ступенями ризику здійснюється на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів від 21 листопада 2018 р. №982 та має на меті забезпечити оптимальний перерозподіл уваги Державної служби якості освіти з менш ризикових суб’єктів на більш ризикові.

Загалом, Держслужбою оцінені 307 закладів вищої освіти України. З яких 74 (24%) віднесено до високого ступеня ризику, 213 (69%) – середнього, 20 (7%) – незначного ступеня ризику. Зазначений перелік використовуватиметься для визначення періодичності здійснення у 2021 році планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою якості освіти України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору