Черкаський кардіоцентр отримав сучасний томограф

20 жовтня 2023, 10:18

У Черкаському кардіоцентрі запрацював комп’ютерний томограф зі спеціальною програмою для виявлення хвороб серця. Тепер можна провести глибинну діагностику серця пацієнта та запобігти інфаркту чи інсульту, повідомляє Суспільне.

Апарат вже освоїли фахівці закладу й кажуть, що він унікальний для області, розповів завідувач відділення серцево-судинної хірургії кардіоцентру Олег Журба. Аналогів цього комп’ютерного томографа нема.

"У жодному лікувальному закладі немає такого, він має кардіосинхронізацію, кардіологічний пакет, який дозволяє зробити певні 3D реконструкції, дозволяє перевірити коронарні артерії без коронографії".

Цей комп’ютерний томограф має спеціальне програмне забезпечення, яке працює з урахуванням всіх особливостей серцево-судинної системи.

"Якщо зробити звичайну КТ серця зображення буде розмитим. Тому що орган це динамічний. Він скорочується, розслабляється. Тут, по-перше, є кардіосинхронізація. Серце скоротилося, зробили знімок, серце розправилося зробили знімок", - пояснює Олег Журба.

Лікарка-рентгенолог Євгенія Жадинська розповіла, що можна досліджувати за допомогою апарата.

"Ми можемо досліджувати серце, серцево-судинну систему, коронарні судини серця. Можемо досліджувати судини шиї, головного мозку, аорту. Ще ми можемо підготувати пацієнтів для заміни артеріального клапана".

Обстеження на цьому комп’ютерному томографі для пацієнтів кардіоцентру безоплатне. Хворі більше не мають проходити його деінде. Тепер пацієнти мають змогу отримувати закритий комплекс, не треба отримувати цей комплекс десь в інших закладах чи місцях. Він допоможе діагностувати всю кардіологічну патологію і також буде використовуватися в ургентних цілях".

Обладнання ввели в повну експлуатацію. Працює воно у режимі 24/7, розповів Олег Журба. Томограф обслуговує як амбулаторних, так і пацієнтів у важких станах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору