Черкаський обласний архів представив тематичну виставку до 85-х роковин Голодомору

06 листопада 2017, 19:10

У зв’язку  з 85-роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні Черкаський обласний Державний архів представив виставку архівних та фотодокументів  «Відновлюймо правду тих днів, відкриваймо трагічну історію народу».

Рядки українського поета, прозаїка, публіциста, громадського діяча та дослідника Голодомору Володимира Маняка «…відновлюймо правду тих днів, відкриваймо трагічну історію народу…», взято за назву виставки, яку організовано з метою ознайомлення широкої громадськості з документальними матеріалами про важкі випробування, які спіткали наших земляків в період Голодомору 1932 – 1933 роках та гідного вшанування жертв Голодомору.

Документи і матеріали, що увійшли до експозиції відображають варварську хлібозаготівельну кампанію та її наслідки, так звані «успіхи» колективізації, представлені з фондів райкомів Компартії України та райвиконкомів (статистичні звіти, листування), фондів контрольних комісій КП(б) України робітничо-селянської інспекції, сільськогосподарських артілей та райспоживспілок. Також представлена низка матеріалів з кримінальних позасудових справ, в яких відображені трагічні долі людей, які чинили супротив авантюристичному курсу партійно-радянського керівництва СРСР на колективізацію та винищення українського селянства. Крізь призму архівно-слідчих справ розкрита народна трагедія цих жахливих років: голодування та масова смертність по селах.

Окремою сторінкою відображена доля дітей під час важких випробувань в ці роки.

Поповнити картину тих страхітливих подій допомогла людська пам’ять, яка зберегла спогади про ці події та імена тих, хто загинув у створеній держархівом області єдиній колекції документів про голодомор на Черкащині в 1932 – 1933 рр. На виставці презентовано 40 документів, що перебувають на зберіганні в держархіві області. Також експозиція доповнена фотографіями обелісків та пам’ятних знаків жертвам голодомору на Черкащині.

Жителі та гості міста можуть ознайомитися з експонатами виставки в читальних залах ДАЧО (понеділок-четвер 9.30 – 17.30, обідня перерва 13.00 – 14.00).

За інформацією Державного архіву Черкаської області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору