Черкаський національний залишиться у вашій душі назавжди! — першокурсників ЧНУ привітали з Днем знань

01 вересня 2016, 15:49

01

Клятва першокурсників, напутні слова від ректора, представників влади, викладачів та благословіння під церковні дзвони — так розпочався для нових студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького День знань.

Цьогоріч університет прийняв поповнення — 2119 студентів. Першого вересня їх зібрали на урочисту лінійку на Університетській площі.

Радість із молодими людьми розділили рідні, керівництво університету, навчально-наукових інститутів і факультетів, професорсько-викладацький склад, почесні гості, серед яких — перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль, голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко, крайовий отаман Черкаського крайового товариства Українського козацтва Віталій Чепелуха.

19 (1)

Передовсім ректор Олександр Черевко закликав усіх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять полеглих за незалежність, серед яких є і випускники ЧНУ, і їхні рідні.

— Радий бачити у стінах нашого університету молодих людей, які виросли в незалежній Україні, для яких українська мова, прапор, гімн, вишиванка — не просто атрибути, а частина духовного сенсу життя, — звернувся він до студентів-першокурсників. — На жаль, нині все це доводиться відстоювати зі зброєю в руках.

Студенти почули й про успіхи університету, в якому навчатимуться.

— Головним нашим здобутком є професорсько-викладацький склад. Тут працюють науковці міжнародного рівня, діють наукові школи професорів Бориса Мінаєва, Андрія Гусака, Світлани Жаботинської, Володимира Лизогуба, Тамари Яценко. Пишаємося ми і молодими вченими, які розвивають сучасну науку. Ми є лідерами спортивного життя в Україні — адже в університеті працюють і навчаються 26 майстрів спорту, серед яких три — міжнародного класу. Як результат — ми значно покращили рейтинг університету на всеукраїнському рівні. За роки, які ви проведете в університеті, ви станете фахівцями, і, я переконаний, справжніми громадянами і патріотами України!

4 (1)

Перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Віталій Коваль привітав молодих людей із правильним вибором навчального закладу.

— Гордіться тим, що ви народжені вільними, в незалежній країні. Саме від вас залежить, якою буде українська національна ідея, якою Україну будуть бачити в світі, який дім ми спільно збудуємо. Власними знаннями здобувайте високі бали, і це буде ваш внесок у розвиток держави, — сказав Віталій Володимирович.

— Запрошуємо до нашої університетської родини, яка має гарні традиції, крокує в майбутнє і де на перше місце ставляться інтереси студентів, — звернувся до молоді наймолодший в університеті професор, доктор економічних наук Євген Кирилюк. — Черкаський національний — це стильно, Черкаський національний — це круто, Черкаський національний залишиться у вашій душі назавжди! Пам’ятайте, що ваше творче, інтелектуальне, професійне зростання відбуватиметься в стінах одного з найкращих університетів Черкащини й України!

Євген Миколайович пригадав, як сам усього двадцять років тому був першокурсником і навіть не мріяв зрівнятися з поважними професорами. Але в сучасному світі нема нічого неможливого, і сьогоднішні студенти стають  частиною сучасного всеосяжного знаннєвого простору.

Під церковний передзвін студентів поблагословив настоятель Храму Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія отець Володимир. Музичний дарунок їм підготував народний самодіяльний колектив університету «Черкащанка».

З особливими почуттями студенти виголосили клятву першокурсника Черкаського національного. Після цього дзвінок покликав їх на першу університетську лекцію «25 років незалежності: від педагогічного інституту до класичного національного університету».

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Поділитись

Коментарі

Вгору