Черкаський бізнес готують до роботи на європейському ринку

22 травня 2014, 11:18

Можливості експорту українських товарів та переваги для вітчизняного бізнесу відкриття нових ринків у країнах Європейського Союзу обговорили сьогодні під час семінару під назвою «Торгівля з ЄС у межах автономних преференцій та майбутньої зони вільної торгівлі» в облдержадміністрації. Його організували Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Черкаська ОДА та обласна торгово-промислова палата. Днями подібні семінари провели у Миколаєві та Херсоні.

На думку голови обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка, підприємствам, охочим до роботи на нових ринках, потрібна підтримка й сприяння в міжнародній діяльності. Разом із цим, застосування автономних преференцій для України з боку ЄС, які почали діяти з 23 квітня, відкриває для товаровиробників нові обрії.

– За обсягами виробництва Черкаський регіон у першій десятці серед інших областей нашої країни: тут працює 250 підприємств-експортерів та 300 – імпортерів, – зазначив Юрій Олегович. – Та, на жаль, за підсумками січня-березня зовнішньоторговельний оборот зменшився майже на 36 відсотків, зокрема, на 25 відсотків відбулося падіння експорту. Безумовно, це викликає занепокоєння. Більшість підприємств втратили ринок через політичний конфлікт із Російською Федерацією. Разом із тим, у нас з’явилася можливість знайти нові ринки збуту продукції, яку дає нам співпраця з Європейським Союзом. Але, безумовно, для того, аби успішно працювати на європейських ринках, слід розуміти, що є певні критерії, стандарти та маркування, які ми повинні вивчити.

За його словами, для уникнення подальшого падіння експорту та сприяння товаровиробникам області в пошуках нових ринків збуту вітчизняної продукції 16 травня на базі Черкаської торгово-промислової палати запрацював Центр розвитку експортного потенціалу. Наразі ж триває робота зі створення Агенції регіонального розвитку, яка займеться залученням інвестицій в область.

– Для того, щоб інвестор міг спокійно працювати на території нашої області, він має бути захищеним від корупції, фіскальних і контролюючих органів, – зауважив обласний очільник. – Він взагалі не повинен із ним спілкуватися і розуміти лиш те, що на цій території він зможе швидко розпочати свій проект, а ми – сприяти йому від початку до кінця.

Як зауважив Президент Черкаської торгово-промислової палати Сергій Першин, для успішного виходу наших виробників на ринки ЄС бізнес має знати європейські вимоги якості, безпеку продуктів, правила роботи на цих ринках та торгівельні звичаї багатьох країн.

– Це складний шлях, не так через наявні перешкоди, як через те, що треба пройти процес адаптації, вивчення й підготовки до входження на зовнішній ринок ЄС, – сказав Сергій В’ячеславович.

Під час семінару уповноважений із питань євроінтеграції Валерій П’ятницькій презентував основні положення Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та країнами ЄС.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору