Черкаські студенти збирають старі комп’ютери і телефони та переробляють їх для потреб ЗСУ

20 квітня 2023, 10:12

Сучаснішим моделям майстри намагаються дати друге життя, а старенькі – розбирають на запчастини, йдеться в сюжеті 5 каналу.

Студент Богдан на дрібні деталі розбирає старезний ноутбук. Реанімувати його не вдасться, переконаний хлопець, але він може стати донором запчастин для інших ґаджетів.

"Ми знімаємо материнську плату, яка в принципі завжди йде на переробку, знімаємо приводи ДВД, з потрібного може бути лише жорсткий диск, оперативна пам'ять може піти на два ноутбуки, матрицю з нього можна або продати або ми думали над проєктом, щоб робити додаткові монітори", – пояснює студент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Черкаського ДТУ Богдан Яковлєв.

На столах у студентів – комп'ютери, ноутбуки, планшети та мобільні телефони. Сучаснішим моделям майстри намагаються дати друге життя, а старенькі – розбирають на запчастини.

"Найскладніше всі болтики познаходити, у принципі тут нічого складного немає, тим більше як не знаю щось я, то мені помагають хлопці", – каже студентка Вікторія Чорнобравська.

Ґаджети сюди потрапляють із пунктів прийому, каже ініціатор проєкту, викладач вишу Григорій Заспа. Він сам зорганізував збір старих електронних приладів у різних містах області.

"Є стара техніка, яку можна перекомплектувати, можливо в такому вигляді як принесли вона дійсно нікому не потрібна, але коли ми перекомплектовуємо то робимо такі речі, які можуть військовим згодитись і ще ми намагаємось усе робити таким чином, щоб дбати про навколишнє середовище, ми ні в якому разі не викидаємо акумулятори на смітник", – зауважує доцент Черкаського ДТУ.

За місяць прийому люди знесли дві сотні комп'ютерів та ноутбуків, а мобільних телефонів зібралося аж 50 кілограмів.

"Тут у даному випадку є диски, є диски старі, вони однозначно ідуть на розборку, там трішки ззаду трішки новіші, вони підуть військовим на потреби, крім того, іще телефони, постійно розбираються, ми їх пускаємо на брухт, вони приносять велику користь, ось тут у мене ящичок у якому у мене є телефони", – показує викладач.

Потреба у ґаджетах для військових завжди є, кажуть студенти. Вони знають, що саме необхідно захисникам, та вже передали у військові частини десяток комп'ютерів.

"Робота у комп'ютерів, які є у військових частинах, не складна, тому комп'ютери з секонд-хенда добре підходить. Потреба є постійно, бувають втрати, комп'ютери постійно треба, могли б підійти і планшети, але такі планшети, які підходять – вони не здаються в секондхенд", – каже військовослужбовець Володимир Рябошлик.

Роботи у студентів нині чимало, тож їм допомагають працівники університету та пенсіонери – знавці електроніки. Але старі ґаджети продовжують приймати у самому технологічному університеті та кількох міських школах.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олена :

Напишіть куди можна віддати телефони робочі і ні

Вгору