Черкаські стрілки здобули нагороди чемпіонату України

04 серпня 2018, 20:07

У четвер, 2 серпня, закінчився чемпіонат України зі стрільби кульової, що проходив у містах Києві, Львові та Чернігові, повідомляє "ЧЕмпіон".

Змагання проходили у 3 містах у тирах, які дають змогу провести той чи інших вид зброї. Так був знайдений вихід із ситуації, що сталася в червні 2018 року, коли пожежею була знищена єдина база, де проводились національні змагання з кульової стрільби серед дорослих.

Змагання серед гвинтівкової групи були проведені у м. Києві на базі тиру «Схід» (ТОВ «Сніговий снайпер»). Команда Черкаської області була представлена 9-ма спортсменами.

Організатори змагань мусили в короткі терміни підготувати тир до проведення змагань, усунути недоліки, виявлені раніше та забезпечити спортсменів нормальними змагальними умовами.

Через специфіку будівлі, яка зовсім не пристосована для проведення змагань національного рівня, умови були складними для багатьох спортсменів. Під час виконання вправ на вогневих рубежах було дуже жарко, вентиляція не справлялась з навантаженням. Багатьом стрільцям потрібно було робити вимушені перерви, щоб не довести себе до непритомності. Але незважаючи на складності, виступ команди Черкаської області був вдалим.

Особливо високі результати та особисті рекорди показав черкаський спортсмен Сергій Куліш.

- Йому не було рівних у вправах зі стрільби з малокаліберної гвинтівки: у вправі МГ-9 (60 пострілів лежачи) він показав абсолютний результат – 600 очок з 600 можливих; у вправі МГ-6 (стрільба по 40 пострілів з трьох положень) він також показав найвищий результат для закритих та відкритих стрільбищ за всю історію кульової стрільби України – 1186 очок. Таким чином, Сергій завоював дві золоті медалі у особистому заліку. До них додалася і бронзова медаль у фіналі вправі ГП-6 (пневматична гвинтівка, 60 пострілів)», – розповідає Віктор Нагній про виступ спортсмена .

Омельяненко Д. посів 6 місце серед 42 учасників у вправі ГП-6, 6 місце серед 28 учасників у вправі МГ-6 та 8 місце серед 29 учасників у вправі МГ-9. Чепурна Н. посіла 11 місце серед 31 спортсменки у вправі МГ-6, а Чорноморець М. стала у цій вправі тринадцятою.

У командній олімпійській вправі  ГП-МІКС виступало по 2 команди від області. Команда Чорноморець М.-Куліш С.  у запеклій боротьбі посіла 4 місце, команда Боєва Д.-Омельяненко Д. була сьомою. Всього у цій вправі змагалось 18 команд.

У командному заліку команда чоловіків (Куліш С., Омельяненко Д., Хроненко М.) посіла 1 місце у вправі ГП-6 серед 12 команд, 3 місце у вправі МГ-6 та 4 місце у вправі МГ-9 серед 8 команд.

Команда жінок (Чепурна Н., Чорноморець М., Боєва Д.) посіла 5 місце у вправі МГ-6 та 6 місце у вправі МГ-9 серед 9 команд і 7 місце у вправі ГП-6 серед 15 команд.