Черкаські хірурги провели чергову успішну трансплантацію нирки

09 лютого 2021, 19:20

фото тематичне

Хірурги обласного онкодиспансеру провели унікальну пересадку життєво важливого органу ще одній хворій. Це вже третя за рахунком складна операція проведена у відділенні Центру пластичної реконструктивної та малоінвазивної онкоурології, та трансплантації нирки.

Чергову операцію, як і дві попередні, здійснили абсолютно безкоштовно — фінансування підготовки, самої операції та післяопераційної реабілітації здійснюється в межах пілотного проекту МОЗ України. Нагадаємо, що дві перші трансплантації нирок було проведено у листопаді та грудні минулого року. Пацієнти, яким було трансплантовано нирку почуваються добре.

Наталя Гордійчук стала третім пацієнтом Центру пластичної реконструктивної та малоінвазивної онкоурології, та трансплантації нирки.

Жінка вважає, що хірурги Центру, зокрема, завідувач відділення Роман Морару-Бурлеску не просто врятували її життя, але й подарували можливість з оптимізмом дивитись у майбутнє всій родині, що два останніх роки змушена була жити в стані постійного страху та стресу.

Унікальність проведеної операції полягає у тому, що пацієнтка не просто мала серйозні і майже критичні проблеми з ниркою, але й з дитинства хворіє на цукровий діабет. Доволі складно було підібрати донорів. Рідна мати Наталії в якості донора не підійшла. І тоді на сміливий вчинок заради доньки наважився батько Григорій. Проте, і тут не минуло все просто. У нього виявилась інша група крові і та інший резус фактор. Між тим, на сьогодні ці фактори ускладнюють трансплантацію, але не унеможливлюють її. 

— Проблема з ниркою серйозно проявила себе два роки тому. Але про те, аби зробити пересадку нирки, я навіть не мріяла. Знаю, що це "задоволення" - дуже вартісне. Коли мені запропонували почати гемодіаліз, у мене стався справжній шок. Але я мала пройти підготовку для можливої операції з трансплантації нирки. І я вирішила скористатись такою щасливою можливістю, - розповідає Наталія.

— Всі операції з трансплантації відбуваються виключно за державний кошт, — наголосив завідувач Центру пластичної реконструктивної та малоінвазивної онкоурології, та трансплантації нирки Роман Морару-Бурлеску. — Наш Центр отримав пакет на здійснення надання медичних послуг такого роду. ВОЗ напряму профінансував нашому Центру 400 тисяч гривень. Це не дуже багато, але й враховуючи досвід попередніх операцій з трансплантації, і не мало. Можна сказати, що майже на все вистачає.

Роман Морару-Бурлеску повідомив, що на "родинну" трансплантацію черг немає. Але пацієнти та їхні рідні, що зголосились бути донорами, мають пройти весь комплекс підготовчих заходів. Наприклад, Наталю Гордійчук готували до операції упродовж трьох місяців. Втім, кадрові та технічні можливості дозволяють робити більше операцій з трансплантації. Щодо пацієнтів, які очікують органів від посмертних донорів, то їх внесено до черги Державної інформаційної системи. Загалом, 350 хворих нині знаходяться на постійному гемодіалізі і 55% з них потребують трансплантації нирки.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору