Черкаське житло від забудовника: що де й по чому?

11 листопада 2014, 19:21

5d32829e68d6e3e283b587d9f58d7b03

Ціни на житло вторинного ринку нерухомості суттєво зросли разом із курсом долара. Такі тенденції переманюють покупців на первинний ринок: люди отримують заробітну плату й зберігають свої заощадження у національній валюті, тому потенційним покупцям зручніше розраховуватися за житло гривнею, пишуть Новини Черкащини.

Житло для черкасців зводять такі будівельні компанії, як «Надія», «Добробуд», «Ренесанс», «Набережний квартал». Покупцеві пропонують житло «від забудовника» – тобто в пустій квартирі власник побачить двері й вікна, уже розведену електрику та в кращому випадку лічильники.Лідером місцевого первинного ринку Черкас можна вважати компанію «Добробуд», яка більше п’ятдесяти років зводить житлові будинки. Сьогодні в місті будують п’ять «висоток», одна із яких входить до програми пільгового молодіжного кредитування – це шістнадцятиповерхівка за адресою вул. Гоголя 302.

Квадратний метр у цій новобудові коштує 9 000 грн., для учасників програми – 5 628 грн. Однак за такою ціною одній людині можуть продати лише 21 кв. м й додатково 20 кв. м загальної площі. Тобто, якщо родина із двох осіб купує квартиру площею 85 кв. м, то за 23 кв. м доведеться доплачувати. Скільки саме – визначить держава після перерахунку вартості. Компактного житла забудовник не пропонує: будують квартири площею від 54 до 110 метрів квадратних.

Перший внесок – 6% від загальної вартості, розплачуватися за таке житло можна тридцять років. Чим більше неповнолітніх дітей має подружжя, тим менше платитиме – діє система пільг. Родина з однією дитиною не сплачує обов’язкові три відсотки річних, двома – вносить лише 25 % щоквартального внеску, трьома – лише половину внеску, тобто 50 %.

Наприкінці наступного року буде зданий ще один об’єкт – висотка на перехресті вул. Пушкіна й вул. Хрещатик. Площа однокімнатної стартує від 40 кв. м, двокімнатної – 58 кв. м, трикімнатної – 85 кв. м. Покупець може заплатити 30 % вартості й виплачувати решту до завершального етапу будівництва, але рівними траншами. У першому кварталі 2015 року буде здана в експлуатацію шістнадцятиповерхівка по вул. О. Дашкевича (неподалік ТЦ «Хрещатик-Сіті»). Ціна за один квадратний метр 10 500 грн., площа кватир – від 56 кв. м до 144 кв. м. На сьогодні майже все житло в новобудові уже придбано.

ac792350ac644d7b835f0f6926a95d38

Новобуд на перехресті вул. Кірова та вул. Шевченка буде зданий в експлуатацію через три роки. Площа квартир – від 40 кв. м у однокімнатній, до 85 кв. м у трикімнатній, площа житла з двох кімнат – від 60 метрів квадратних. Ціна питання – теж 10 500 грн. за метр квадратний.

Уже зданий в експлуатацію будинок за адресою вул. Героїв Сталінграда, 7 – там на сьогодні розкуплено майже 98 % квартир за ціною 9 000 грн. за кв. м. Площа житла – однокімнатна від 40 кв. м, двокімнатна – від 60 кв. м, трикімнатна – від 120 кв. м.

Будівельна компанія «Надія» зводить у місті два житлових будинки – на «Митниці» та «Південно-Західному». Квадратний метр у сімнадцятиповерхівці по Героїв Сталінграду 34/2 коштує 5 700 грн., однак із наступного місяця ціна підніметься. Сьогодні 40% квартир каркасно-монолітного будинку вже придбано. Розрахуватися із забудовником можна двома способами – одразу виплатити повну вартість житла, або спочатку внести не менше 30% потрібної суми, а решту платити помісячно або поквартально до 2016 року, коли житло буде здано в експлуатацію.

– Ціна за квадратний метр для покупців, які виплачують вартість квартири під час будівництва нефіксована: дорожчають будівельні матеріали, змінюються тенденції ринку. Тому покупці намагаються якомога швидше виплатити повну суму – обмежень щомісячних чи щоквартальних внесків у нас немає, – говорить Ірина Сукач, начальник відділу продажів.

Будівельна фірма пропонує однокімнатні квартири площею по 47 та 51 кв. м, двокімнатні по 62 та 67 кв. м і трикімнатні по 74 кв. м. Тобто найдешевшу квартиру тут можна придбати за 268 тисяч гривень, найдорожчу – за 422 тис. грн.

Цегляну десятиповерхівку по вулиці Корольова добудують через рік. Тут квадратний метр коштує 5 500 грн., умови придбання житла не відрізняються. Площа однокімнатних – 41 кв. м, двокімнатних – 54 кв. м та 71 кв. м, трикімнатних – 83 кв. м.

Після будівництва у нових квартирах встановлюють металеві двері, металопластикові вікна й двері, лічильник на електроенергію, загальний тепловий лічильник на будинок. Каналізацію покупець робить за власний кошт.

Компанія «Ренесанс» добудовує житловий комплекс із п’яти будинків по вул. Сержанта Жужоми – мікрорайон «Митниця». Дві багатоповерхівки вже здано в експлуатацію, третя – на етапі будівництва, завершити роботи обіцяють наприкінці 2015 року. Ціна за квадратний метр від 6 100 грн. до 6 800 грн. – сума залежить від площі квартири, планування й краєвиду за вікном. Площа однокімнатних 52 кв. м, двокімнатних – 64 та 79 кв. м, трикімнатних – 88 та 92 кв. м. Якщо за метр в однокімнатній квартирі потрібно заплатити від 6 500 грн., то у трикімнатній – на 400 грн. дешевше.

Якщо покупець може одразу заплатити повну вартість житла, йому надають п’ятивідсоткову знижку, можна зробити перший тридцятивідсотковий внесок і виплатити решту до травня 2015 року. Фіксованої суми виплат немає – усе залежить від платоспроможності клієнта. Після будівництва новим власникам квартири обіцяють металеві двері, металопластикові вікна, підведене опалення, лічильники й розведену електрику. За словами представників компанії, близько 40% квартир уже продано.

Компанія «Набережний квартал» уже продала всі квартири у комплексі по вул. Гагаріна – житло в новобудові можна придбати лише «з рук» і вже значно дорожче, однак «НК» найближчим часом планує будівництво великого будинку за приміщенням драмтеатру – там, де раніше планували спорудити ТРЦ «Фонтан-сіті». Приблизну вартість квадратного метра в майбутньому будинку представники компанії обіцяють назвати згодом.

Поділитись

Коментарі

Вгору