20 черкащанам уже встановлено статус членів сімей, чиї рідні загинули в АТО

11 листопада 2014, 19:01

ато

Станом на сьогодні у Черкасах вже 20 членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції, встановлено статус особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – статус члена сім’ї загиблого (померлого).

Про це повідомляє прес-служба мерії.

Заступник директора департаменту – начальник управління соціального захисту населення Соснівського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Валентина Литвинович зазначає, що держава гарантує соціальний захист родин загиблих в АТО військовослужбовців.

Зокрема, саме членам сімей загиблих учасників АТО, яким встановлено зазначений статус, надаються, крім багатьох інших, такі пільги:

- безплатне одержання ліків, лікарських засобів;
- першочергове безплатне зубопротезування;
- безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського
транспорту, автомобільним транспортом загального користування в
сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом
приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських
маршрутів;
- 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством
(21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
- 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
- 50-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
Але слід зазначити, що вказані пільги надаються за умови, якщо дружини (чоловіки) не вступили до іншого шлюбу.

"Та разом із цим ми повинні пам’ятати – що родинам загиблих воїнів, які з честю виконували свій громадянський обов’язок, віддавши на захист рідної Вітчизни найдорожче, що мали – власне життя, і надалі потрібна наша дружня підтримка, добре слово і повага", – наголошує Валентина Литвинович.

Довідково

У Черкасах прийняттям рішення щодо встановлення статусу членів сімей, чиї рідні загинули в АТО, займаються відповідні комісії при управліннях соціального захисту населення Соснівського та Придніпровського районів департаменту соціальної політики Черкаської міської ради. (відділ соціальних гарантій управління соціального захисту населення Соснівського району, каб. № 127, тел. 45 14 28, та відділ соціальних гарантій управління соціального захисту населення Придніпровського району, каб. № 113, тел. 32 00 96).

Для оформлення зазначеного статусу членам сімей загиблих учасників АТО доцільно представити документи, що підтверджували б перебування в зоні проведення та безпосередню участь загиблого (померлого) в антитерористичній операції та сам факт загибелі, документи, які встановлюють причинний зв’язок загибелі (смерті) з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), участю в антитерористичній операції та підтвердження родинних зв’язків.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору