Черкащину накриє спека до +38°

26 червня 2026, 20:41

Червень на Черкащині фінішує першою в цьому сезоні сильною спекою.

У період 27-29 червня сонячну та суху погоду на Черкащині забезпечуватиме європейський антициклон «HARTMUT». Ще 27 червня температурний фон ще залишиться без суттєвих змін: вночі 15-20 º, вдень 26-31 º.

А вже 28 червня спека посилиться: вночі 17-19º, вдень 32-34º, 29 червня тропічні ночі 21-23 º, вдень сильна спека 35-38 º.

Тим часом Західна та Центральна Європа на цьому тижні уже потерпають від аномальної хвилі спеки. В Англії оновлено абсолютний рекорд за весь період спостережень +36,7º. У Франції встановлено понад 500 температурних рекордів, там фіксували надзвичайну спеку 44-45º. Причиною цього став потужний тепловий купол, або як говорять науковці – «омега-блок», тобто сформувалася «гора» високого атмосферного тиску до висоти понад 16 км. Це баричне утворення не пропускає до Європи Атлантичні циклони із прохолодою та дощами, а забезпечує надходження сухого розпеченого повітря півночі Африки.

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Реклама
Реклама
Вгору