Черкащанам розповіли ТОП-5 порад, як зекономити електроенергію та знизити щомісячні витрати

17 жовтня 2018, 22:33

Черкащанам розповіли ТОП-5 порад, як зекономити електроенергію та знизити щомісячні витрати

Усе просто - потрібно привчити себе розумно користуватися ресурсами. Статистично, людина щомісяця витрачає десятки, а іноді й сотні, зайвих кіловат за які сплачує кошти. Та окрім грошових витрат, в глобальному плані, надлишкове використання електроенергії несприятливий фактор для екології та збереження природних ресурсів.

Черкащанам пропоннують прості кроки, що допоможуть зекономити електроенергію, заощаджувати гроші та дбати про навколишнє середовище.
Крок перший — змінюємо лампочки
Стандартні лампи розжарювання витрачають дуже багато електроенергії. Насамперед треба замінити звичайні лампочки на енергозберігаючі або LED-лампи. За допомогою перших можна заощадити близько 70% енергії, а за допомогою других можна зберегти до 80% ресурсів, що витрачаються на освітлення квартири. Крім того, порівняно зі своїми попередниками, лампи нового покоління працюють значно довше. Середній термін служби енергозберігаючої лампи складає 10 000 годин. І навіть, враховуючи, що енергозберігаючі та LED-лампи коштують дорожче звичайних лампочок розжарювання, вони істотно зменшать звичні витрати.
Крок другий — розумно користуватися електрикою й електроприладами
Щоб заощадити електроенергію, немає необхідності кардинально змінювати свій спосіб життя, але від деяких звичок все ж доведеться позбутися. Багато хто не замислюється над тим, як багато зайвих кіловат використано даремно, коли, виходячи з кімнати, не вимикати світло, забувати про працюючі без потреби електроприлади, відкривати вікна при увімкнених обігрівачах і т. д.
Поступово треба привчати себе використовувати як можна менше світла. Звичайно, це не означає, що треба жити в пітьмі, але тим не менш, коли це не викликає дискомфорт, можна використовувати комбіноване або точкове освітлення, а також вмикати світло тільки в тому приміщенні, в якому ви на цей момент знаходитеся. Крім того, на ступінь освітленості впливає також чистота вікон та освітлювальних приладів. Регулярне очищення ламп від пилу здатне підвищити рівень освітленості до 20%.
Необхідно пам'ятати, що прилади, що працюють в "режимі очікування", також споживають електроенергію. Якщо ви не хочете "кидати гроші на вітер", просто вимикайте побутову техніку (телевізор, електрочайник, мікрохвильову піч, комп’ютер і т. д.)
Крок третій — обираємо енергозберігаючу побутову техніку
Купуючи побутову техніку, завжди звертайте увагу на рівень її енергоспоживання. Незважаючи на те, що побутова техніка класу А коштує дорожче аналогічних агрегатів класу Е, F або G, в перспективі вона збереже ваш бюджет, так як при роботі буде споживати набагато менше енергії.
Окрім того, багато сучасних електроприладів дуже корисні, в плані економії, функціями — датчиком присутності і таймером. Наприклад, навряд чи кожен раз, виходячи з кімнати, ви будете самостійно вимикати вентилятор, але якщо прилад оснащений датчиком присутності, він припинить роботу автоматично.
Крок четвертий — правильно експлуатуємо і доглядаємо за побутовою технікою
При забруднених фільтрах трохи знизьте температуру нагрівання води. Щоб економити електроенергію в квартирі, можна привчити себе вчасно вимикати абсолютно всі прилади, крім холодильника, але це не означає, що вам не вдасться знизити витрати під час його роботи:
1) по-перше, ніколи не встановлюйте холодильник поблизу батареї, обігрівальних приладів або плити, оскільки через підвищену температуру агрегат почне працювати в посиленому режимі, споживаючи на 40% більше енергії;
2) по-друге, з тієї ж причини не ставте в холодильник теплу їжу;
3) по-третє, не забувайте регулярно розморожувати прилад.
Щоб знизити витрати енергоспоживання пральної машини, завантажуйте агрегат повністю, але при цьому не перестарайтеся, оскільки через надлишок речей під час прання машина витрачає більше енергії. Якщо немає необхідності в глобальному пранні, використовуйте режим "швидкого" або "економного" прання, яке збереже ваші кошти та час.
Крок п'ятий — турбуємося про утеплення будинку
У періоди міжсезоння, коли центральне опалення ще не увімкнено, ми споживаємо дуже багато енергії за рахунок працюючих обігрівальних приладів. Цю статтю витрат можна знизити, завчасно, утепливши свій будинок всіма можливими способами:
1) У першу чергу перевірте, наскільки якісно герметизовані ваші склопакети. Іноді захисна піна, присутня у вікнах, деформується, через що склопакети починають пропускати холодне повітря.
2) Крім того, відмовтеся від часткового провітрювання під час роботи обігрівальних систем. Набагато економніше частіше провітрювати квартиру, при цьому повністю відкриваючи вікно на кілька хвилин, ніж тримати кватирку постійно прочиненою.
3) Також врахуйте, що ви не зможете правильно заощаджувати електроенергію, якщо заховаєте батареї за декоративними ширмами або панелями, оскільки це знизить загальну температуру в приміщенні.
За інформацією прес-служби ПАТ "Черкасиобленерго"
Вгору