Черкащани виступають проти створення двох природних парків в області

12 вересня 2016, 14:12

20130215-act

До міністерства екології та природних ресурсів України постійно надходять звернення від черкащан, які виступають проти будівництва в області двох національних природних парків.

Про це сьогодні під час засідання колегії в Черкаської ОДА повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів - керівник апарату Віктор Вакараш. 

- Наразі йде активна робота зі створення двох національних природних парків на Черкащині. В Україні усього 44 природних парки і заповідники. Відпрацьовується питання по створенню природного парку Холодний яр та парку Середньодніпровський,  - зазначив Віктор Вакараш. - Водночас до мінекології надходять звернення про те, що черкащани не хочуть створення на цих територіях таких парків. На мою думку, це пов'язано з тим, що ми з вами проводимо не достатньо агітаційно-роз'яснювальної роботи. Адже національні природні парки - це навпаки наше надбання, а не руйнація природи.

Також Віктор Вакараш зауважив, що Черкащина не надає пропозицій щодо програм, які наразі реалізовує міністерство екології.

- У нас є дві програми, за якими працює мінекологія: щодо здійснення природоохоронних заходів та стратегія національної екологічної політики. На жаль, від черкащан надійшло лише дві пропозиції у рамках цих програм. У той час, як з інших областей - по 50-70 пропозицій. А вцілому по державі надійшло понад півсотні пропозицій. Це свідчить про те, що або ви не знаєте, що така робота ведеться в мінприроди, або у вас немає напрацьованих проектів, які могли б фінансуватися з державного та місцевих бюджетів, - наголосив заступник Міністра екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, в області працюють над збільшенням територій природно-заповідного фонду.

Поділитись

Коментарі

Вгору