Катеринопільська РДА програла освітянам у суді

12 вересня 2016, 13:49

суд

Судом скасовано розпорядження голови Катеринопільської РДА "Про структуру районної державної адміністрації". У січні цього року голова РДА Ольга Ніколенко розпорядилася ліквідувати відділ освіти й реорганізувати його у відділ освіти, молоді й спорту, інформують Вісті Черкащини.

Постановою Черкаського окружного адміністративного суду в справі за позовом Катеринопільської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України 8 вересня 2016р. скасовано розпорядження голови Катеринопільської районної державної адміністрації №17 від 29.01.2016 року "Про структуру районної державної адміністрації" та визнано протиправними дії її голови щодо ліквідації відділу освіти Катеринопільської районної державної адміністрації. Суд вважає, що голова РДА Ольга Ніколенко підписала розпорядження передчасно та з порушенням вимог законодавства України про працю, без завчасного надання професійним спілкам інформації щодо скорочення чисельності або штату працівників.

"У квітні в Черкаській ОДА голова облради Олександр Вельбівець кинув мені докір. Мовляв, суд нас розсудить", – згадує голова Катеринопільської районної ради профспілки працівників освіти Наталя Гонтаренко. - А в липні впливовий катеринопільський посадовець хвалився, що суд вони вже виграли. Натякали, щоби забрала позовну заяву. Тоді я зможу розраховувати на працевлаштування у новій організації. Зі мною в них нічого не вийшло. А в серпні юрист РДА Любов Кучеренко, яка представляла інтереси голови адміністрації, подала до суду клопотання про відвід судді Каліновської за упереджене ставлення до відповідача. Доказів не було надано, і суд не врахував клопотання. Рішення суду справедливе, але це коштувало мені посади".

"Нічого екстраординарного на суді не відбулося, – каже адвокат освітян Сергій Колісник. – Суддя Каліновська продемонструвала, що не кожний суд підконтрольний владі та корумпований, як про це часто йдеться у засобах масової інформації".

"Тут усе просто. Ліквідація відділу освіти проводилася для звільнення з роботи Миколи Ткаченка та призначення на цю посаду заступниці голови РДА Ірини Міненко", – стверджує колишній вчитель школи №2 Геннадій Джус. – "Понад два роки працює головою Ольга Ніколенко, а нічим хвалитись, а громадами ще і район розвалила. Щось потрібно змінювати, от Ніколенко змінила, Миколу Ткаченка вигнала, Ірину Міненко зі свого заступника гарно відсунула, та ще й працевлаштувала! І все одним пострілом".

Прокоментував ситуацію і колишній начальник відділу освіти Микола Ткаченко,

"Ситуація, що склалася внаслідок неправомірних дій влади, дуже складна і сумна. Насторожує, що люди, які працюють на високих керівних посадах, можуть діяти так непрофесійно та безвідповідально. Прикро, що в новоствореній структурі не найшлося місця для роботи найдосвідченішим. висококваліфікованим працівникам. Щодо рішення суду, то воно іншим і не могло бути, адже грубо порушено Кодекс законів про працю України та Закон України "Про професійні спілки, їхні права та гарантії діяльності". Але на цьому проблеми не закінчуються. Записи в трудових книжках педагогів свідчать, що вони працюють у відділі освіти, якого не існує, піддається сумніву і правильність виплати відпускних, виникають проблеми з оформленням пенсій. Отже влада, проводячи "реформи" всупереч чинному законодавству, про наслідки не подумала, не порадилась з людьми".

"Постанова ще не набрала законної сили, коментарі давати некоректно", – вважає начальник відділу освіти, молоді та спорту Ірина Міненко.

Нагадаємо, що 29 січня розпорядженням голови Катеринопільської РДА ліквідовано відділ освіти. Освітяни не погодились з розпорядженням, провели страйк, вимагаючи від голови РДА Ольги Ніколенко припинити процес ліквідації відділу освіти до прийняття рішення щодо створення Катеринопільської територіальної громади. У конфлікті із освітянами, Ольгу Ніколенко підтримувала і Черкаська облдержадміністрація.

Найближчим часом Катеринопільська РДА подасть апеляцію на рішення суду.

Поділитись

Коментарі

Вгору