Черкаських школярів годуватимуть по-старому

16 грудня 2019, 14:02

У Черкасах після громадських обговорень залишили стару систему організації шкільного харчування. Учнів і далі годуватимуть такими обідами, які раніше. Таке рішення днями ухвалив Черкаський міський виконавчий комітет.

У Черкасах не вщухають баталії навколо питання організації шкільного харчування.

Початок полеміці поклала пропозиція департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради збільшити вартість шкільного обіду у 2 – 2,5 рази та годувати не лише учнів молодших класів і категорійних дітей 5 – 11 класів, а всіх школярів. Щоправда із запровадженням формули оплати, за якою 60 % вартості обіду оплачують батьки, а решту – міський бюджет.

Варіант викликав нищівну критику з боку низки членів виконкому і представників навчальних закладів, тому питання винесли на обговорення за участі представників шкільних адміністрацій, батьківських комітетів та громадськості.

У ході громадського обговорення більшість зійшлась на думці про доцільність збереження існуючої системи організації шкільного харчування, яка обходиться міській скарбниці у 23 млн грн на рік.
Цю ж думку підтримали і члени міськвиконкому. Тож міськвиконком вирішив зберегти діючу систему організації шкільного харчування.

Станом на сьогодні, як неодноразово інформував директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов, вартість обіду для учнів 1 - 4 класів становить 9 грн 72 коп, а для учнів 5-11 класів, відповідно, 11 грн 3 коп. Враховуючи порядок цін на харчові продукти, калорійність обіду, виходячи з його вартості, не висока, і складає не більше 42 відсотків. Нині у школах Черкас безкоштовним харчуванням забезпечено лише дітей певних категорій, кількість яких у школах Черкас складає 17 тисяч 846 учнів, а це близько 50 відсотків від загальної кількості школярів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору