У Черкасах представили нову систему шкільного харчування

04 грудня 2019, 11:30

Калорійність стандартного шкільного обіду ледь дотягує до 42 відсотків. У Черкасах пропонують запровадити нову систему організації харчування у шкільних їдальнях, за якою безкоштовні обіди отримають всі школярі. Систему представив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов під час засідання виконавчого комітету.

За словами Воронова, нині вартість обіду для 1- 4 класів становить 9 грн 72 копійок, а для учнів 5-11 класів, відповідно, 11 грн 3 копійки. Враховуючи ціни на харчові продукти та вартість самого обіду, його калорійність - не висока, і складає не більше 42 відсотків.

Сьогодні у школах Черкас безкоштовно харчуються лише дітей певних категорій, їх загалом 17 тисяч 846 учнів, а це близько 50 відсотків від загальної кількості школярів міста.

Сергій Воронов зауважив, що є три варіанти організації харчування у школах. Їх він і презентував у ході засідання міськвиконкому.

Перший варіант – залишити все як є. Другий – збільшити вартість шкільного обіду. І третій – забезпечити шкільним харчуванням всіх учнів, але з доплатою, за кошти батьків. пропонуємо збільшити вартість харчування до 21,17 гривень для учнів 1- 4 класів та 27,25 гривень для учнів 5 – 11 класів. Для цього з бюджету міста необхідно виділити 43 мільйони гривень, а батьки повинні будуть доплачувати у співвідношенні 60 відсотків на 40.

  • Ми будемо відстоювати третій варіант. Його цілком можна було б назвати нереальним, але саме такий варіант організації шкільного харчування вже багато років успішно працює у 31-й гімназії, – переконував Воронов.

Підприємцям, які надають ці послуги школам такий проєкт не сподобався. Чимало пересторог висловили і члени виконкому.
Зрештою, пристали на пропозицію міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, розглянути питання на громадському обговоренні за участю директорів і бухгалтерів шкіл, підприємців, уповноважених представників шкільних батьківських комітетів і всіх небайдужих.

Збори мають відбутись у четвер 5 грудня, у приміщенні Черкаської міської ради, каб. 206. Початок о 16.00.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору