Проект нової системи харчування у школах Черкас презентують на громадських обговореннях

04 грудня 2019, 12:29

Калорійність стандартного шкільного обіду ледь дотягує до 42 відсотків. У Черкасах пропонують запровадити нову систему організації харчування у шкільних їдальнях, за якою безкоштовні обіди отримають всі школярі.

Як повідомив під час засідання Черкаського міськвиконкому Сергій Воронов, нині вартість обіду для учнів 1 - 4 класів становить 9 грн 72 коп, а для учнів 5-11 класів, відповідно, 11 грн 3 коп. Враховуючи порядок цін на харчові продукти, калорійність обіду, виходячи з його вартості, не висока, і складає не більше 42 відсотків. Станом на сьогодні у школах Черкас безкоштовним харчуванням забезпечено лише дітей певних категорій. Відтак безкоштовні обіди передбачено для 17 тисяч 846 учнів, що складає близько 50 відсотків від загальної кількості школярів обласного міста.

Як поінформував Сергій Воронов є три варіанти організації харчування у школах. Їх він і презентував у ході засідання міськвиконкому. Перший варіант – залишити все як є. Другий – збільшити вартість шкільного обіду. І третій – забезпечити шкільним харчуванням всіх учнів, але з доплатою, за кошти батьків.

- Ми пропонуємо збільшити вартість харчування до 21,17 гривень для учнів 1- 4 класів та 27,25 гривень для учнів 5 – 11 класів. Для цього з бюджету міста необхідно виділити 43 мільйони гривень, а батьки повинні будуть доплачувати у співвідношенні 60 відсотків на 40. Ми будемо відстоювати третій варіант. Його цілком можна було б назвати не реальним, але саме такий варіант організації шкільного харчування вже багато років успішно працює у 31-й гімназії, – переконував Воронов.

Буквально у багнети цей проект зустріли підприємці, які надають ці послуги школам, і котрі теж були присутні на засіданні. Чимало пересторог висловили і члени виконкому.
Зрештою, пристали на пропозицію міського голови Черкас Анатолія Бондаренка розглянути питання на громадському обговоренні за участю директорів і бухгалтерів шкіл, підприємців, уповноважених представників шкільних батьківських комітетів і всіх не байдужих.

Збори мають відбутись у четвер 5 грудня, у приміщенні Черкаської міської ради, каб. 206. Початок о 16.00.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору