Черкаські школярі вивчають не лише англійську, а й китайську мову (відео)

25 лютого 2020, 09:02

25-річна Чжао Нан викладає китайську мову у Черкаській гімназії №1. Дівчина - учасниця Китайської волонтерської організації і з переліку запропонованих для служіння країн обрала Україну.

Про це йдеться у матеріалі "Суспільне.ЮА"

Волонтерка Чжао Нан викладає урок китайської у 4 класі. Для пояснення завдання послуговується англійською і за повторення словосполучення пригощає цукеркою. Дівчина з Китаю Чжао Нан у першій міській викладає другий рік поспіль. Говорить, має дві освіти - технолога-архітектора і вчителя китайської. Розповідає за якою методикою навчає дітей.

- Використовую насамперед прості легкі слова, намагаюся навчати через гру, щоб донести лексику, тому що граматика, саме написання слів, дуже важке, тому більше через гру. Ієрогліфи вчимо, але акцент більше на розмовну мову, а не письмо. - зазначає викладачка.

Учениця 4 класу Тетяна Колодіна каже, що Чжао Нан зрозуміло пояснює китайську і завжди допомогає.

- Вона не українськоюспілкується, але якщо ти знаєш англійську, то у неї дещо можна запитати, вона тобі розкаже все, пояснить,- ділиться учениця

Однокласник Тані, Артем Артеменко, ділиться знаннями китайської, які отримав упродовж півроку навчання і розповідає, чим подобається вивчення цієї мови.

- Ніхау – це привіт. Мені ієрогліфи малювати – це щось нове, бо говорити можуть всі, а писати ієрогліфи не всі.- говориь школяр.

Четвертокласниця Євгенія Кодола каже, що на перших уроках волонтерка допомагала опановувати мову і писала імена та прізвища дітей китайською для кращого розуміння.

- Ми самі почали вчити китайську із таких достатньо легких речень. Нам показували мультики на китайській, вчили в’язати китайські вузли, все на вивчення китайської, це цікаво, - коментує Євгенія.

За словами заступниці директора Олени Науменко. зараз у гімназії працює троє волонтерів.

- Китайську Чжао Нан викладає для учнів 4, 6 і 7 класів. Вонапочала працювати у нас, як волонтерка, на запрошення нашої гімназії. Її надіслали до нас, є такий інститут Конфуція, і коли ми звернулися до посольства, то вони запропонували, щоб Чжао Нан працювала у нас і вона у нас тепер працює,- говорить заступниця директора.

За словами Олени Науменко, щосуботи Чжао Нан проводить у Черкасах мовний клуб із китайської мови для усіх охочих.

Коментарі

Юлія сказав:

Як можна потрапити у мовний клуб? Є якісь контактні дані для зв”язку?

Вгору