Через голосування за “Азот” чотири депутати можуть заплатити штраф

07 серпня 2017, 14:28

6 квітня було скликано 27 пленарне засідання другої сесії Черкаської міської ради. На нього виносилось два питання: звернення щодо скасування щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання та програма розвитку міського електротранспорту у на 2017-2020 роки, пише "ІнфоМІСТ".

Як інформує сайт “Твій місцевий депутат“, позачергові сесії Черкаської міської ради давно перестали за своєю суттю бути такими і на них депутати розглядають значно більше питань, ніж передбачено Регламентом. Так сталося і 6 квітня: на 27-му засіданні депутати прийняли не два, а 16 рішень, з питань, що були внесені до порядку денного “з голосу”.

Серез них було і рішення №2-1800, яким схвалено звернення депутатів щодо ситуації, що склалася навколо хімічного підприємства Черкаської області ПАТ "АЗОТ".

Здавалося б, підтримка звернення, що стосується бюджетоутворюючого виробництва, справа потрібна. Його підтримали всі: жоден депутат не утримався, чи не проголосував проти. Але саме це голосування і стало приводом для розслідування Національного агенства з питань запобігання корупції дотримання вимог антикорупційного законодавства чотирма депутатами Черкаської міської ради: Сухарькова І. В., Скорика М. Г., Кузьменка Г. М., Кривошеєва І. А.

Всі вони є працівниками ПАТ “Азот”, що поставило їх в умови реального конфлікту інтересів. В ситуації, коли приватний інтерес вступає в суперечність з представницькими повноваженнями, депутати мали повідомити про наявність конфлікту інтересів та взагалі не голосувати.

Взявши участь в голосуванні з цього питання Сухарьков І. В., Скорик М. Г., Кузьменко Г. М., Кривошеєв І. А. порушили ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що НАЗК і склала протокол. Тепер слово за Соснівським районним судом, куди протоколи було направлено для розгляду, оскільки лише суд може визнати людину винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією. В разі визнання винними, кожному з них загрожує штраф до 6800 грн.

Коментарі

Вгору