Через бюрократію черкащанка вже 13 років не може стати українкою (відео)

09 травня 2014, 16:40

Громадянство України ось уже тринадцять років – недосяжна мрія для черкащанки Анни Єкімової. Десятирічною дівчинкою вона з мамою переїхала сюди з Росії. Обидві відмовились від тамтешнього громадянства. І подали документи на отримання українського. Та з паспортом лише мама Анни, інформує vikka.ua.

– З 2006 року я живу ось з таким документом. Цей документ замість паспорта, але права мої з ним сильно обмежені.

Замість паспорта та громадянства України – лише посвідка на постійне проживання. З нею 26-річна черкащанка Анна Єкімова живе від свого повноліття. У 1998 році сімейні обставини змусили її з мамою залишити Росію і переїхати в Україну. Обидві відмовились від російського громадянства. Але тоді паспорт України отримала лише мама Анни.

Надія Єкімова, мама Анни: "Була затримка, потім мені паспорт видали в 2006 році, а дочка не отримала паспорт. До того часу їй вже було 18, сказали оформляти через Президента. Затримка сталася... зараз важко сказати як. Це була неуважність тих, хто там працює. Вони повинні були все оформити".

В Україні Анна здобула середню та вищу освіту, працює і сплачує тут податки, але стати її громадянкою і досі не може. А постійна паперова тяганина, каже, добряче б’є по гаманцю.

Анна Єкімова, жителька м. Черкаси: "Я переоформляти довідки регулярно, то про несудимість в Росії, то довідки губляться, то заяви змінюються, то не приймають взагалі документи у зв'язку із змінами в законодавстві".

В Управлінні міграційної служби Анні сказали, що шукати винних марно. Мовляв, треба підіймати всі архіви та з’ясовувати, чи може жінка стати громадянкою України у спрощеному порядку. Інакше – треба таки відправляти документи в Адміністрацію Президента. Там ця процедура триватиме до року.

Володимир Уманець, перший заступник начальника управління Державної міграційної служби України в Черкаській області: "Це питання треба переглянути. Якщо є родичі, близькі, які проживали в Україні або народилися тут. В іншому випадку – це вступ до громадянства України".

Попри тернистий шлях до громадянства, Анна Єкімова не втрачає надії стати повноправною українкою.

Анна Єкімова, жителька м. Черкаси: "Я из России. И то, что сейчас происходит в Украине, можно было бы уехать в Россию и жить там спокойно. Но, несмотря на все сложности, я пытаюсь получить украинское гражданство".

Поділитись

Коментарі

Вгору