Бойова техніка та військові зіткнення: патріоти на «Орбіті» влаштували бій (фото)

01 серпня 2020, 20:32

Стартував симулятор військового бою сьогодні, 1-го серпня, о 13:00 на Чигиринщині. За словами організаторів, сценарій і завдання турніру максимально наближені до військових зіткнень, а бойова техніка - для створення антуражу - справжня. 

Змагання між командами відбуваються на території недобудованої Чигиринської АЕС у селі “Орбіта”. Локацію обрали через відсутність жителів, що зменшує ризики травмування населення. 

Організатор військово-патріотичної гри Володимир Уланенко каже, що події на полігоні - максимально наближені до реальних. Ціль - перемогти і виконати поставлені завдання. 

- Зброя за масою та габаритами майже повністю повторює справжню. Відмінність лише у набоях - учасники гри стріляють пластмасовими кульками. Однак за умовами гри передбачені і “вбиті”, і “поранені”, - розповідає організатор.

Для гри залучили справжню бойову техніку: 2 БРД (бойові розвідувальні дозори), 1 БТР та 2 грузові машини.

- В однієї зі сторін буде завданням довести автомобільну колону від першого форпосту до другого. Учасники в процесі гри надаватимуть підтримку один одному, везтимуть гуманітарну продукцію і умовно лікуватимуть поранених. Тобто повністю робитимуть все, що може статися під час справжнього воєнного бою. Враховуючи, що гра не перериватиметься, а триватиме майже добу, витримати можуть не всі, - розповідає Володимир Уланенко. 

Захід відбувається за підтримки Спілки ветеранів АТО Черкаської області. Голова ГО “Черкаський союз учасників АТО” Олексій Колісник розповідає, що подібні заходи допомагають ветеранам відпустити негативні емоції та відчуття, з якими вони повертаються у соціум. 

- Коли ветерани повертаються у мирне середовище, вони зустрічаються з байдужістю населення. Люди втомилися від війни і деколи не розуміють хлопців. А завдяки такому формату розваг вони відпускають себе, свої емоції, зустрічаються з однодумцями і спілкуються з ними. Це важливо, - розповідає Олексій Колісник. 

Цьогоріч участь у грі взяли 370 осіб зі всієї України. Згідно з правилами, найменший вік учасника - 18 років. Максимальний - необмежений.

- У нас є гравці, яким і 18, і 50, і 60 років. «Воювали» не всі - деяким просто подобається гра в страйкбол. Захід створений ще й з військово-патріотичною метою, щоб люди, які не воювали, зрозуміли, що може статися на полі бою, - пояснюють організатори. 

Житель Запоріжжя Сергій приїхав зі своєю командою на турнір вдруге. 

- Страйкбол дуже згруповує учасників. Ми приїхали на полігон учора, поспілкувалися з усіма друзями, познайомилися з тими, кого не знали. Гра цього року, до речі, за чисельністю учасників наймасовіша в Україні, - каже Сергій. - В умовах ситуації в країні та коронавірусу приємно бачити майже 400 людей, які витратили час і кошти для того, щоб приїхати на турнір.

Команда Сергія розповідає, що  цього року в кожного учасника є їжа, яку гравці візьмуть із собою. Однак із Запоріжжя хлопці взяли з собою сухий пайок і газову горілку, щоб не палити багаття. Кажуть, що не хочуть псувати природу.

- На одній із локацій полігону варитимуть кашу, яку кожен може з’їсти. Але чи встигнуть гравці у потрібний час у потрібне місце, аби з’їсти “гаряченького”, - не факт. Зазвичай ті, хто грає активно, на кашу не встигають, - жартує запорожець. 

Військово-патріотична гра триватиме трохи менше доби і закінчиться о 6-й ранку 2-го серпня. Переможцями оголосять ту команду, яка виконає більше стратегічних завдань.

Спілкувалася Аліна Євич

Поділитись

Коментарі

Вгору