Боротьба з ковідом по-черкаськи: найменша кількість вакцинованих працівників — серед медиків Черкас

29 вересня 2021, 19:05

Днями на селекторній нараді Президент України Володимир Зеленський заявив, що за два тижні всі міністерства та центральні органи влади мають відзвітувати про перебіг вакцинації серед своїх працівників. Він наголосив, що "бажаний" показник — щеплені двома дозами 70% працівників".

Журналісти "Про все" дізналися, скільки на сьогодні вже є "вакцинованих" працівників ДСНС, поліції, "екстренки" та освітян у Черкасах та регіоні, та через які причини держслужбовці відмовляються від щеплення.

Речниця ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова звітує, що станом на 28 вересня понад 80% працівників-"надзвичайників" вже мають вакцини від коронавірусу.

— У ДСНС Черкаської області провакциновано 83,1% співробітників по всьому регіону. Проблем з вакцинуванням немає. Люди якщо і відмовляються від щеплення, то через свої хронічні захворювання, — зазначила речниця.

У пресслужбі Управління патрульної поліції Черкаської області зазначають, що відповідну звітність "ведуть" у Департаменті патрульної поліції, який розташований у Києві. Проте в Черкаській області значна кількість патрульних вже вакцинована — люди без об'єктивних причин не відмовляються від щеплення.

— Вакцинуємося ми всі у поліклініці МВС штатно. Ніхто не звертався з тим, що з'явилися якісь проблеми чи погіршилося самопочуття після вакцинації. Єдине, що можна зауважити — це те, що в поліклініці МВС наявна вакцина "CoronaVac". Якщо ж хочуть отримати іншу — тих працівників просто перенаправляють у Центр вакцинації. Протипоказаннями, через які наші працівники можуть відмовиться від щеплення, є неповноліття (особи, молодші 18 років), хронічні захворювання або вагітність. Тому виходить так, що не вакцинуються в нас лише жінки, які пішли в декрет, — розповідають у пресслужбі.

Натомість речниця Нацполіції Черкаської області Зоя Вовк зазначає, що серед черкаських правоохоронців вакциновані близько 80%.

— У нас вакциновані майже 80% особового складу. Вакцинація добровільна, всі розуміють, що працюємо з людьми, тому наражати когось десь — чи вдома, чи на роботі — ніхто не хоче. Головне — безпека та здоров’я оточення та близьких, — каже речниця.

Разом з тим, як зазначив директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міськради Всеволод Кульчиковський, близько половина медиків міста щеплена проти коронавірусу.

— На мою думку, це питання провокативне і трохи недоречне, бо лікарі — такі самі люди, можливо, трохи з іншими поглядами та знаннями, але такі самі люди. Звичайно, серед них є ті, хто відмовляється від вакцинування через власні переконання. І такі самі лікарі є у Франції, в Італії, в інших країнах. І нічого з цим не можна зробить, бо така масована антивакцинальна кампанія, як зараз, проводиться вперше і по всьому світу. Тому такі цифри є й серед вчителів, і серед інших працівників. На сьогодні вакциновані в Черкасах понад 1,5 тисячі людей, близько 1700. Це більше ніж 50% медиків, — зазначив Всеволод Кульчиковський.

Речниця КНП "Обласний центр екстреної медичної допомоги ЧОР" Ірина Назарок звітує, що абсолютна більшість медиків "швидкої" також отримали щеплення.

— В нас вакцинувалися вже 82,6% працівників по області. І ще продовжують вакцинуватися, — зазначає речниця.

Тимчасовий виконавець обов'язків директора департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов звітує, що понад 80% черкаських освітян вже вакциновані.

— Рівень вакцинації працівників черкаських шкіл — 82,4%, працівників садочків — 83, 1%. Працівники позашкілля вакциновані на 79,2%, — зазначив т.в.о. Богдан Бєлов.

Заступниця голови обласної держадміністрації Лариса Кошова зазначає, що станом на 28 вересня переважна більшість працівників освіти Черкаської області також вакциновані. Майже такого ж рівня досягнута вакцинація і медпрацівників нашого регіону.

— Загальна кількість освітян — 38 559 осіб. Кількість вакцинованих - 32 106, у відсотках це 83,5%, — зауважує чиновниця. — Також станом на 28 вересня вакциновано 71,2% медичних працівників (від усіх працівників області). Якщо перевести в числа, то одною дозою щеплені 14 299 медпрацівників, двома дозами — 11 875.

Станом на сьогодні, як інформує Міністерство охорони здоров'я України, у Черкаській області померли 1345 людей через ускладнення, спричинені коронавірусною інфекцією. Всього з початку пандемії зареєстровано 56080 летальних випадків.

Читайте також: Черкащина демонструє показники «помаранчевої» зони карантину, — МОЗ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору