“Боюсь, щоб не зірвалось нічого піді мною”: черкащани про піротехніку

16 січня 2020, 09:03

Від початку року внаслідок неправильної взаємодії із піротехнічними засобами постраждали 18 людей. Семеро з них – діти.

Ірина Молочай,  медична сестра Черкаського травмпункту, зазначає, що травми не були важкими, але і їх вдалося б уникнути, якби всі постраждалі дотримувалися правил безпечного поводження з піротехнічними засобами.

Найчастіше пацієнти потрапляють із обпеченими кінцівками, пораненнями внаслідок того, що піротехніка зірвалася в руках, - доповнює медсестра.

- Поблизу школи неможливо пройти, постійно чути це «ба-бах». Залишається тільки дивиться постійно вниз, бо боюсь, щоб не зірвалося нічого піді мною, - розповідає Вікторія Осаненко.

Черкащанка зазначає, що майже кожного дня поблизу свого будинку вона чує звуки петард, що розриваються. Неодноразово помічала, що з цією піротехнікою граються саме діти, які йдуть у школу чи повертаються з неї додому.

- Взагалі вважаю, що петарди – це зло. Особливо для тварин, - розповідає Міла Сотник, власниця американського шпіца. – Моя Ляля лякається щоразу, як чує вибух піротехніки. У шоковому стані починає бігати по всій квартирі та гавкати, заспокоїтися не може дуже довго. Перед новорічними святами я взагалі даю їй заспокійливі препарати, щоб уберегти серце та нервову систему, хоча вони й не дуже допомагають. Тож оточую турботою, обіймами та ласкою – лише так вона заспокоюється.

Міла Сотник зі своєю улюбленицею Лялею

Речник ДСНС Черкаської області Костянтин Проценко нагадує, що купувати піротехнічні засоби потрібно лише в спеціалізованих магазинах, у яких наявний сертифікат якості. Навіть після придбання у таких місцях товару в разі виявлення дефекту товаром заборонено користуватися, адже найменші пошкодження роблять його небезпечним для вжитку. Користуватися феєрверками та петардами необхідно на відстані не менше 100 метрів від найближчих будівель і лише на відкритому просторі. Нахилятися над піротехнічним засобом не можна. Якщо ж він не спрацював, то не можна наближатися 10 хвилин, адже є вірогідність запізнілого вибуху.

- Порушення порядку зберігання або використання
піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від 35 до 50
неоподаткованих мінімумів доходів громадян із конфіскацією піротехніки.
Повторне порушення – від 60 до 100 мінімумів, - додає Костянтин Проценко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору