«Богдан» згортає виробництво ВАЗів

28 квітня 2014, 15:22

Слідом за повідомленнями про різке падіння попиту на продукцію АвтоВАЗу в Україні про практично повне припинення поставок російських автомобілів в нашу країну і численних проблемах самого виробника, сьогодні стало відомо, що корпорація «Богдан» незабаром припинить виробництво в Черкасах «десяток» і, відповідно, припинить співпрацю з АвтоВАЗом. Моделі Богдан-2110 і Богдан-2111, добре це чи погано, відходять в історію, інформує  News.infocar.ua.

Власне кажучи, такий розвиток подій цілком можна було припустити, оскільки відносини між «Богданом» і російським автогігантом давно перестали бути ідеальними, незважаючи на багаторічну співпрацю і колись грандіозні плани. Українському підприємству так і не вдалося вийти на заплановані обсяги виробництва, продажі падали, ціни росли, а з боку російської компанії не спостерігалося ніякого бажання йти назустріч і розвивати партнерство. Всі спроби керівництва «Богдана» домовитися про запуск виробництва в Черкасах моделей Granta і Kalina виявилися безуспішними.

І хоча формально співпраця між «Богданом» і АвтоВАЗом ще не згорнута, і навіть тривають якісь переговори, ймовірність їхнього успіху вкрай мала. А коли так, то українському підприємству тепер в терміновому порядку потрібно знайти альтернативу. Зараз у Черкасах збираються автомобілі марки GreatWall і активно розвивається співробітництво з JAC, але цього все одно недостатньо для повноцінного функціонування заводу. Його потужності простоюють і, відповідно, робочі місця, та й саме існування заводу знаходяться під великою загрозою.

Хочеться вірити, що керівництво корпорації «Богдан» оперативно знайде вихід з цієї складної ситуації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору