Без вихідних та відпустки: лікар з Тального їздить допомагати рятувати військових

13 серпня 2022, 22:39

26-річний ортопед-травматолог із Тальнівської багатопрофільної лікарні Богдан Ковтун не втрачає жодної можливості та продовжує опановувати свій фах навіть за межами свого робочого місця. Молодий лікар на вихідних волонтерить в одній із лікарень Черкас, а у свою відпустку поїхав переймати досвід у колег із Дніпра. В обох випадках йому довелося працювати із військовими травмами. Тепер цей досвід він збирається застосовувати у Тальному, пишуть Вісті Черкащини.

Богдан розповідає, що у нього є знайомі лікарі із однієї лікарень Черкас, які у травні потребували допомоги, адже були надходження військових із передової. Там лікарі безперервно працювали і не мали часу на відпочинок.

– Оскільки я працюю у Тальному переважно в будні, була можливість допомогти у вихідні. Я їздив декілька разів та однієї суботи - у лікарів було заплановано 16 операцій. Ми оперували, від самого ранку до вечора, а це дуже складно, – ділиться молодий спеціаліст.

Богдан Олександрович каже, що вогнепальні поранення, з якими він стикався у Черкаській лікарні, потребують іншого підходу в лікуванні. За його словами, ці рани недостатньо одноразово обробити і зашити, тому тактика лікування цивільного населення і військових відрізняється.

Лікар зізнається, що їхав допомагати і переймати новий досвід. Адже, як пояснює він, у Тальнівську лікарню неодноразово зверталися пацієнти із мінно-вибуховими травмами і вогнепальними пораненнями. Тому, скоріше за все, отриманий досвід допоможе молодому травматологу лікувати подібних пацієнтів тут.

Взагалі Богдан Олександрович намагається навчатися скрізь, де є така можливість. Свою відпустку спеціаліст провів у стінах однієї з лікарень Дніпра. Травматолог буквально мешкав у лікарняній палаті.

– Щось всередині мене відгукнулося і я зрозумів, що треба їхати. І своїм колегам допомогти, і попрактикуватись. Адже мені розповідали, що персонал лікарні у Дніпрі ледь справляється з тим потоком пацієнтів, який є зараз. Тому й прийняв таке рішення, – пригадує Ковтун.

Працював у відділенні відновної хірургії та реабілітації, яке спеціалізується на мікрохірургії кисті. Воно, розповідає травматолог, оснащене сучасною апаратурою. Там є рентгенологічні установки відразу в операційних. Вони допомагають побачити осколкові сторонні тіла та пошкодження кісток, які потрібно пролікувати. Також ця апаратура дозволяє оцінити результат лікування: на скільки правильно зафіксовані кістки, чи потрібна повторна операція, на скільки рано можна дозволити пацієнту рухатись. Тобто це обладнання, пояснює Богдан Олександрович, дозволяє скоротити термін перебування пацієнта в стаціонарі та робить лікування ефективнішим. Тож травматолог переконаний, таке медобладнання дуже бажано було б мати у нашій лікарні.

Також йому вдалося почерпнути деякі особливості роботи та нові методики лікування у колег із Дніпра, які молодий спеціаліст сподівається впровадити у Тальнівській лікарні. Наприклад, операції без загальної анастезії.

– Операції на кисті хірурги Дніпровської лікарні проводять без анестезіологів. Вони роблять провідникову анестезію, тобто блокади певних нервів, що дозволяє їм «виключити» руку та працювати без болі для пацієнта і це набагато краще ніж загальна анестезія, – ділиться лікар.

Головний лікар Тальнівської лікарні Олег Солодько позитивно відгукується про молодого спеціаліста. Каже, що він береться за такі оперативні втручання, які до нього в медичному закладі не практикували. Відзначає, що Богдан Олександрович постійно хоче вчитись, стажується та набирається досвіду в інших лікарнях і додає, що йому б дуже хотілося аби таких фахівців у тальнівській лікарні більшало.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору