“Батьківщина” та “Рідне місто” підписали меморандум про спільні дії (відео)

21 травня 2014, 18:11

Партія "Рідне місто", за підтримки якої до Черкаської міської ради балотуються представники Громадської ради Черкас, та партія "Всеукраїнське об'єдання "Батьківщина" сьогодні, 21 травня, підписали спільний  меморандум про координацію зусиль демократичних партій.

За словами підписантів, такий меморандум необхідний для боротьби із корупцією, підвищення ефективності влади та впровадження громадського контролю за діями депутатів та чиновників.

- Політична та соціально-економічна ситуація в країні вимагає консолідації зусиль політичних сил довкола вирішення конкретних проблем суспільства. Діюча система влади у Черкасах є корупційною та неефективною, а найактуальніші проблеми міста не вирішуються роками. Тому сьогодні ми, представники демократичних партій, підписуємо меморандум про координацію зусиль для вирішення основних проблем Черкас, - повідомив голова правління Громадської Ради Черкас та кандидат у депутати до міської ради від партії «Рідне місто» Іван Сухарьков.

За його словами, меморандум стосується основних питань, які піднімалися Громадською Радою міста на зборах 11 лютого цього року.

Меморандум включає такі основні пункти:

- завершення стратегічно важливої транспортної реформи в Черкасах;

- забезпечення прозорості та підзвітності влади, публічності бюджетних процесів, шляхом доповнення Статуту територіальної громади м. Черкаси розділом про обов'язкове щорічне проведення міською радою публічних бюджетних слухань до винесення проекту рішення про міський бюджет на розгляд міської ради, з попередньою публікацією проектів всіх відповідних документів;

- заборона сумісництва, шляхом внесення змін до Статуту територіальної громади міста Черкаси стосовно заборони поєднувати мандат депутата міської ради з роботою на керівних посадах у структурі міськвиконкому та комунальних підприємствах, а також складання депутатських повноважень депутата міськради в разі відповідної роботи.

За словами Сухарькова, до підписання відповідного документу запрошувалися представники усіх демократичних партій у Черкасах, проте підтримати пропозицію не на словах, а на ділі погодилися лише "батьківщинівці".

- На превеликий жаль, усі хочуть підписати цей меморандум, але лише після того, як зайдуть до міської ради. Лише партія "Рідне місто" та "Батьківщина" підписують його до виборів, - наголосив голова правління Громадської Ради Черкас.

Голова Черкаської міської організації ВО "Батьківщина" Роман Діскант повністю підтримує положення меморандуму і не розуміє, чому на анонсоване його підписання не прийшли представники усіх демократичних партій Черкас. До того ж він запропонував додати до положень меморандуму пункт про поетапне скорочення чиновників до 410 осіб у виконкомі. На його думку, такої кількості достатньо для ефективної роботи виконавчого комітету.

- Мені сказали, що сьогодні тут будуть усі демократичні сили. Я не розумію, чому наразі немає "Свободи", "УДАРу" тощо. Я сподіваюся, що їм або не додзвонилися, або вони запізнюються, - зазначив Роман Діскант.

Проте голова Черкаської міської організації партії “Рідне місто” Руслан Поставничний розвіяв сподівання "батьківщинівця".

- Я вів переговори з представниками "Свободи" та "Демократичного Альянсу". Вони зазначили, що підтримуюють наші позиції, але наразі не готові підписувати меморандум. Натомість "УДАР" та "Солідарність" пообіцяли підписати відповідний документ після виборів до міськради, - повідомив Руслан Поставничний.

Поділитись

Коментарі

Вгору