Більше 1,2 мільйона гривень закладено цього року у бюджеті Черкас на підтримку ОСББ

21 травня 2014, 18:04

Цьогоріч роботи з капітального ремонту будинків ОСББ співфінансуються на умовах 50 на 50. Нагадаємо, що останній рік співфінансування відбувалось за формулою: 35 на 65. Тобто 65% коштів на капітальний ремонт будинків ОСББ платило об’єднання, решту суми покривав міський бюджет.

Поспішають скористатись такою допомогою з міського бюджету об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Чистота і порядок» та «Перемога-2», що розташовані за адресами: вул. Пилипенка, 8 та, відповідно, вул. 30-річчя Перемоги, 17.

Надавши відповідні документи на співфінансування робіт з капітального ремонту ліфтів у своїх багатоповерхівках до Черкаської міської ради, незабаром ці ОСББ отримають фінансову підтримку з міської казни на загальну суму майже 35 тисяч гривень. За відповідне рішення сьогодні одностайно проголосували члени виконавчого комітету Черкаської міської ради.

Фахівець відділу сприяння ОСББ Любов Іващенко розповіла, що у попередні роки ці об’єднання вже користувались своїм правом на бюджетне фінансування.

– Зокрема, ОСББ «Перемога-2» (що по вул. 30-років Перемоги,17) співпрацює з міською радою ще з 2008 року. За цей період вже чотири рази: у 2008,2011,2012 та 2013 роках отримувало кошти з міського бюджету на роботи з капітального ремонту покрівлі, сходових клітин, площадок та входів у під’їзди. Загальна сума бюджетної допомоги цьому ОСББ за ці роки склала майже 90 тисяч гривень, – пояснила Любов Іванівна.

А от ОСББ «Чистота і порядок» (вул. Пилиненка,8) – відносно молоде. Воно було створене у 2010 році і лише за два роки потому завершило оформлення відповідних документів та взяло будинок на баланс об’єднання.

– Проте це не завадило їм торік зібрати кошти на власному рахунку та подати відповідні документи до міської ради на отримання співфінансування з міського бюджету. І мова йде про досить пристойну, яке для одного ОСББ суму. Приміром, у 2013 році з міської казни їм було виділено 53 тисячі на капітальний ремонт покрівлі, що складало тоді 35 відсотків від загальної вартості робіт. Решту суми об’єднання зібрало самостійно , – говорить Любов Іванівна.

За її словами, відповідна фінансова допомога об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків передбачена міською Програмою сприяння ОСББ, яка у Черкасах діє вже восьмий рік поспіль.

– Зазначеною Програмою передбачено, що кошти виділяються на умовах співфінансування, а частка співфінансування з міського бюджету робіт з капітального ремонту будинку визначається рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради по кожному окремому будинку, на підставі дефектних актів, – пояснює Любов Іващенко.

Починаючи з 2008 року і донині у Черкасах місті більше сімдесяти ОСББ скористалось такою допомогою з міського бюджету, отримавши на капітальні ремонти своїх будинків кошти на загальну суму більше п’яти мільйонів гривень.

– Співфінансування з міського бюджету капремонтів ОСББ відбувається абсолютно демократично, на рівних умовах для всіх об’єднань. Таку фінансову підтримку може отримати будь-яке ОСББ, незалежно від часу його створення, кількості під’їздів чи квартир у будинку тощо. Головною умовою є наявність на їх рахунку необхідної суми, яка нині має становити 50 відсотків від загальної вартості робіт на проведення першого капітального ремонту, – відзначає Любов Іванівна.

А також зауважує, що. як правило, більшість звернень від ОСББ про виділення фінансової підтримки з міського бюджету надходить у другій половині року. Оскільки для того, аби накопичити відповідну суму на їх рахунку об’єднанням потрібен час.

Примітно, що на відміну від комунальних підприємств «Служб утримання будинків», об’єднання співвласників багатоквартирних будинків не сплачують ПДВ з коштів, отриманих з квартплати від мешканців.

Довідково:

На умовах співфінансування 50х50 (50% від загальної вартості робіт - кошти міського бюджету, решта 50% - власні кошти ОСББ) ОСББ отримували фінансову допомогу протягом 2008-2011 років.

Профінансовано:

- 2008 рік - дев’ять ОСББ - 542,30 тис. грн.;

- 2009 рік - десять ОСББ - 299,00 тис. грн.;

- 2010 рік - двадцять сім ОСББ - 727,47 тис. грн.;

- 2011 рік - двадцять вісім ОСББ - 1261,70 тис. грн.

У 2012 році частка співфінансування змінилася і становила 60 на 40 ( 40%- кошти міського бюджету, решта 60% - власні кошти ОСББ). Було профінансовано 28 ОСББ на суму 1291,89 тис. грн.

А з 2013 року - частка бюджетного співфінансування вже становила 65 на 35. Тобто 65 відсотків - сплачує об’єднання, решту суми покривало місто. Торік було профінансовано капітальні ремонти 29-ом ОСББ на загальну суму близько 700 тисяч гривень. Тоді як у бюджеті на підтримку ОСББ було заплановано значно більшу суму.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору