800 партійців Радикальної партії вклонились могилі Тараса Шевченка

23 травня 2018, 09:45

У Каневі сьогодні, в 157-річницю з дня перепоховання Тараса Шевченка, пройшла багатолюдна хода до його могили на Чернечій горі.

До неї дісталися сотні людей з нашої країни та закордону, які мали бажання особисто вшанувати великого Кобзаря. Серед них до Канева приїхали й владці. Але цьогоріч до підніжжя пам’ятника на могилі Тараса Шевченка за покликом душі поклав квіти лише єдиний народний депутат. З потужною делегацією партійців РПЛ з обласного та районних осередків 365 сходинок подолали народний депутат України, заступник лідера РПЛ Андрій Лозовий, керівник черкаського обласного осередку РПЛ Іван Полудень та голова міської партійної організації в Каневі Олександр Корнієнко. Делегація також поклала квіти до пам’ятника гетьману Івану Підкові та вшанувала пам’ять Олекси Гірника, який за радянських часів зчинив акт самоспалення на знак протесту проти свавілля влади щодо українства.

Андрій Лозовий подякував учасникам зібрання за те, що вони залишаються українцями в душі та в діях, відстоюють право бути господарями на своїй Батьківщині.

— Для українців світу місце, де похований наш великий пророк, є абсолютно святим, — зазначив Андрій Лозовий. — Тарас Шевченко є національним символом - не менш важливим, ніж наш прапор та герб. Ми маємо по-новому прочитати та відчути серцем його пророцькі слова: „ Свою Україну любіть, Любіть її у врем’я люте, В останню тяжкую хвилину за неї Господа моліть. “ У нього не було того щастя, яке ми маємо сьогодні, — нашої незалежності. У той самий час — хіба такою він волів бачити нашу країну, якою  ми бачимо її сьогодні? Мабуть, ні. Ми бачимо, як руйнуються наша медицина, освіта та культура, бачимо тотальну корупцію та бідність, як зраджуються національні інтереси. Позиція нашої партії полягає у захисті саме цих суспільних цінностей та інтересів кожного окремого українця. Ми — українці, маємо самі визначати свій шлях, а не ті керманичі , дії яких керуються з Кремля. Сотні років це право ворог намагався всіма можливими способами витравити з нашого незламного народу. Тож ми маємо пам’ятати ті вічні істини, яких нас вчив батько Тарас. Головне — ми не маємо бути німими рабами для когось, — наголосив він у підніжжя місця останнього спочинку Шевченка.

Він також зазначив, що економічна політика РПЛ полягає у всебічному виборюванні всього національного. Політична сила бореться за те, аби у кожного українця була гідна зарплата, достойна робота та віра у стабільне майбутнє та прагне, аби українці відчували себе захищеними і не тікали шукати кращої долі за кордон.

— Ми боремось за гідну українську освіту, медицину, культуру, за нашу історичну спадщину та надбання. І за батька Тараса у тому числі. В цій боротьбі кожен окремий громадянин та кожен наш партієць грає надзвичайну роль. І я дякую тим, хто не забуває, чому нас вчили і вчать наші великі пророки, — підкреслив політик.

— У нашому місті також є чимало визначних пам’ятних місць, де бував Тарас Шевченко, але Канівська земля є особливою, — прокоментувала активна партійка, голова Корсунь-Шевченківської організації РПЛ Ірина Казимір. — Земля наша щедра на геніїв, але Шевченко в українців дійсно один. Пройде не одна сотня років, але житиме в нащадках його бажання любити цю землю і в горі, і в радості. Берегти її, робити все для того, щоб їй жилося краще. Шевченко є прикладом великого служіння нації та державності для нащадків. Символом великого патріотизму. Мені здається, настали часи, коли ми слідуючи заповіту Тараса Григоровича, пом’янути його „ не злим тихим словом “ врешті зможемо здійснити й пророцтво, що на „ на оновленій землі врага не буде, супостата. А буде син, і буде мати, І будуть люди на землі. “

Коментарі

Вгору