У черкаському музеї презентували традиційний жіночий одяг та прикраси 19 століття

12 грудня 2017, 10:14

Кунтуші, очіпки, вишиті сорочки та плахти – у обласному краєзнавчому музеї черкаcцям презентували традиційний жіночий одяг та прикраси 19 століття, інформує ЧСН.

Черкащанка Марія Андрусович тривалий час займається виготовленням ляльок-мотанок. Натхнення, ідеї, елементи прикрас та вбрання для своїх виробів черпає саме із народних костюмів минулих століть.

Археологічні розкопки свідчать, що український народний костюм з’явився ще в часи Київської Русі. Черкащанка Наталя Крамна-Таран розповідає, що її робота тісно пов’язана із одягом. Жінка працює художником із вишивки.

Працівниця краєзнавчого музею Олена Шевчук розповіла, що основа традиційного українського костюма – жіноча вишиванка, яка була довшою ніж чоловіча і складалася із двох частин. Починали вишивати із 9 років. І готуючись до весілля іноді доводилось вишивати та оздоблювати більше 100 сорочок. Вишиванням захоплювалися також і хлопці. Пані Олена каже, що український народний одяг і сьогодні залишається затребуваним і популярним.

Елементи традиційного одягу і сьогодні часто використовуються у повсякденному житті – чоловіча та жіночі вишиванки, вінки з квітів та стрічки у волоссі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору