У черкаській поліції створили “групи діалогу”

14 квітня 2017, 13:17

Фото: Про все

Пілотний проект запустили у черкаській поліції. Там створили новий підрозділ – групи комунікацій, які називають ще «поліцією діалогу».

Про завдання, які ставлять перед новоствореними групами, на прес-конференції розповів заступник начальника ГУ НП у Черкаській області Віктор Іванько.

- У Європі такі групи вже давно працюють, - говорить Віктор Іванько. – Черкаські поліцейські, які будуть у подібних групах, пройшли навчання на тренінгу у Дніпрі. Їх навчали представники поліції Чеської республіки, які мають значний досвід у цьому напрямку.

За його словами, «поліція діалогу», передусім, працюватиме на масових заходах та шляхом діалогу намагатиметься не допускати виникнення конфліктних ситуацій, докладатиме зусиль, аби між сторонами не було протистояння. У першу чергу, робота «поліції діалогу» спрямована на марші, мітинги, демонстрації.

- Тобто, це співпраця поліції із громадянами. А основна зброя у цих групах – це слово та здоровий глузд, - додає представник «поліції діалогу» Олександр Носенко. – Групи комунікацій постійно здійснюватимуть вербальний зв'язок із учасниками заходу. Вони не проводять особистий огляд громадян, а просто спілкуються і пояснюють про необхідність дотримання порядку. Такий діалог посилить довіру до поліції.

Подібні групи вже працюють у кількох областях, а тепер будуть і на Черкащині. В структурі апарату ГУ НП у Черкаській області – сім таких працівників, і по три особи у групах комунікацій у підрозділах поліції по області.

Впізнати «поліцію діалогу» у Черкасах можна буде  за яскравими світловідбивальними жилетами з написом "поліція". Згодом жилети вдосконалять , додавши напис "офіцер комунікації".

 

Вгору