На Черкащині затримали крадія телефонного кабелю

05 жовтня 2016, 19:20

1461551211_252335

На Черкащині вдалося затримати одного з членів зухвалої злочинної групи, яка спеціалізувалась на крадіжках кабелів з повітряних ліній електричного зв’язку.

Протягом поточного року крадіжки кабелів з різних електромереж тримали в постійній напрузі правоохоронців та мешканців Черкаської області, зокрема Звенигородського та Катеринопільського районів.

- Так, за останні два місяці в м.Ватутіно Звенигородського району було скоєно 5 крадіжок кабелів ПАТ «Укртелеком» та 11 крадіжок – в Катеринопільському районі. Не враховуючи відключення від мережі 82 абонентів, завдано збитків на 37,5 тисяч гривень, – розповідає менеджер з регіональної безпеки Черкаської філії ПАТ «Укртелеком» Петро Маламуж.

Злодії діяли майже одночасно в кількох місцях, і за час поки повідомлення про крадіжку доходило від заявника на гарячу лінію «102», а потім до поліції охорони, вони встигали втекти. Крім того, внаслідок периферійної специфіки території, деякі факти крадіжок фіксувались занадто пізно, коли ловити вже було нікого.

На спільній нараді за участю представників управління поліції охорони в Черкаській області, «Укртелекому» та Звенигородського відділу Національної поліції було прийнято рішення про координацію спільних дій.

«Телекомівці» заклали до електроліній «марковані» сигнальні кабелі, а своїх операторів зобов’язали негайно повідомляти про спрацювання безпосередньо на пульт централізованої охорони Управління поліції Черкаської області, останнім же необхідно було вчасно прибути на місце спрацювання та затримати злодіїв.

Внаслідок такої співпраці та миттєвої реакції поліцейських охорони на повідомлення про втручання в мережу в с. Скаліватка Звенигородського району, вдалося затримати крадія кабелю, який в ніч з суботи на неділю зрізав близько 100 метрів телефонного кабелю.

Він вже упакував його до торби та збирався накивати п’ятами, але шляхи відступу були вже заблоковані – група реагування в складі працівників Смілянського міського відділу поліції охорони та Звенигородського відділу Національної поліції за лічені хвилини прибула на місце спрацювання «укртелекомівського» маячка та чітко провела затримання зловмисника.

Злодій виявився мешканцем с. Залізнячка Катеринопільського району, 1990 року народження, раніше судимий за ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Сума збитків від здійснення цієї крадіжки встановлюється, затриманий вже дає покази стосовно низки останніх крадіжок.

За інформацією прес-служби Управління поліції охорони в Черкаській області

 

Вгору