До влади у Черкасах рветься 710 кандидатів у депутати та 12 – на посаду міського голови

09 травня 2014, 13:43

Минулого тижня міська виборча комісія завершила реєстрацію охочих посісти мерське крісло та отримати мандат депутата Черкаської міської ради. Цьогоріч охочих поборотись за місця у владі виявилося чимало, однак не так багато, як минулого разу, запевняють у міській виборчій комісії, інформує Vechirka.net.

Як обиратимемо раду

У Черкаській міській раді всього 60 місць, а посісти їх хоче 710 кандидатів. З них 30 місць штурмуватимуть на мажоритарних округах 400 кандидатів. Решту 30 депутатів пройдуть до міської ради за широкими спинами лідерів своїх політичних сил. Усього на виборах до міської ради свої списки виставило 24 політичних сили. У них зареєстровано 310 кандидатів. За крісло міського голови боротиметься 12 кандидатів.

— Насправді кандидатів не так багато, адже частина мажоритарників числиться і в списках політичних партій. Якщо їм вдасться перемогти на окрузі, то їх місце у списку займе наступний кандидат. Так політичні сили прагнуть отримати якомога більше місць у раді, щоб мати там більший вплив, — аналізує секретар Черкаської міської виборчої комісії Любов Здоровенко. — На попередніх місцевих виборах ми мали значно більше кандидатів. Для порівняння 2010 року лише за мажоритарними округами йшло 746 кандидатів. Цього разу обиратимемо мера з 12 кандидатів, а 2010 року вибір робили з-поміж 19-ти.

Коли боротьба на мажоритарних округах зрозуміла — мандат отримає той, хто набере найбільше голосів, то з партійними списками справа складніша. Кількість місць, отриманих політичною силою, залежатиме від відсотка отриманих голосів. Наприклад, у Черкасах проживає 100 тисяч виборців, з яких 60% віддало свої голоси політичним силам, що пройшли до міської ради — це 60 тисяч голосів. Розділивши ці 60 тисяч на 30 мандатів ми дізнаємося виборчу квоту. Вона становитиме дві тисячі голосів. Саме стільки за такими розрахунками треба партії для того, щоб отримати одне депутатське місце у міськраді.

У Черкасах проживає 230 тисяч виборців. Прохідний бар’єр для отримання місця у міській раді для політичних сил становить 3%. Залежно від того, скільки партій пройде до ради, й розраховуватимемо кількість отриманих ними мандатів.

Непотоплювані

У списках охочих працювати у міськраді наступного скликання багато нових імен, однак є й ті, хто у раді працює не одне скликання. У партійних списках переважно ті депутати, які цього скликання працювали під стягами своїх партій. Однак на мажоритарних округах можна побачити багато цікавого. За даними міської виборчої комісії, колишній вільний демократ Микола Мирза балотується у раду цього скликання під прикриттям Партії промисловців та підприємців України. Регіонал Ігор Тищенко знайшов своє місце серед «афганців». Тут прилаштувався і Валерій Вишиваний, який у раду цього скликання заходив від «Фронту змін». Представники вільних демократів у раді цього скликання Армен Акопян та Ігор Кіта тепер балотуватимуться як «ударівці».

Петро Кучер, Віктор Горкун, Денис Ананьєв, Володимир Гудзенко, Ігор Мельников залишили біло-блакитні прапори Партії регіонів, під якими потрапили до міськради цього скликання, та вирушили на мажоритарні округи як самовисуванці. Голова міської парторганізації Партії регіонів Ігор Мельников пояснив: вони просто не встигли провести конференцію, на якій мали затвердити своїх кандидатів на мажоритарні округи.

Так само без політичних нашивок вирішив іти і Олександр Савенко, який у раду цього скликання заходив під брендом «Батьківщини», колишні «батьківщинівці» Баймурза Бакашев, Валентин Кузьоменський та Віктор Дубина. Сергій Кудактін, що минулого разу зайшов до міськради як депутат від партії «Удар», цього року йде як самовисуванець. Так само і соціаліст Олександр Радуцький та Сергій Ткаченко, який балотувався від Партії промисловців та підприємців. Самовисуванцем іде і вільний демократ Андрій Більда.

Денис Жмаєв, який до ради цього скликання зайшов від КПУ, у наступну раду хоче потрапити як депутат від партії «Громадянська солідарність». Від цієї політичної сили балотується і колишній представник «Фронту змін» Анатолій Коверський, вільна демократка Тамара Вороніна та колишній представник «Батьківщини» Станіслав Головін. Цю політичну силу обрав і Сергій Гладких. Того разу він отримав мандат як «батьківщинівець», однак одразу ж перейшов до вільних демократів. Артур Савін, якому минулого разу, щоб зайти до міськради підійшли прапори Компартії, зараз також намагається зайти під прикриттям «Громадянської солідарності».

Доба правління

Термін дії новообраної міської ради триватиме недовго. Як роз’яснюють у МВК, якщо Верховна рада не внесе змін до Конституції України, то наступні місцеві вибори відбудуться восени 2015 року, коли ж прийме, то нових місцевих депутатів обиратимемо вже цієї осені.

Які бюлетені отримаємо 

25 травня виборці Черкас на своїх дільницях отримають по чотири виборчих бюлетені: із виборів Президента України, із виборів міського голови Черкас, із виборів депутатів Черкаської міської ради по багатомандатному виборчому округу (за списками політичних партій); із виборів депутатів Черкаської міської ради по одномандатному, мажоритарному виборчому округу.

Кандидати на посаду міського голови

Одарич Сергій Олегович

Бондаренко Анатолій Васильович

Кудрявцев Микола Сергійович

Сіренко Олександр Володимирович

Матюша Володимир Миколайович

Гончар Сергій Миколайович

Слесаренко Лариса Миколаївна

Волошин Анатолій Іванович

Драгунов Віктор Юрійович

Булатецький Микола Іванович

Куга Андрій Миколайович

Рибченко Олександр Володимирович

Партії

(політичні сили, які висувають своїх кандидатів за багатомандатним виборчим округом) 

Всеукраїнська Політична партія – «Екологія та Соціальний захист»

Комуністична партія України

Народна партія

Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

Партія «Громадянська солідарність»

Партія «Демократичний Альянс»

Партія «За Україну»

Партія «Об’єднання Самопоміч»

Партія «Реформи і Порядок»

Партія «Рідне місто»

Партія «Солідарність»

Партія «УДАР Віталія Кличка»

Партія ветеранів Афганістану

Партія вільних демократів

Партія Зелених України

Партія Народної Довіри

Партія промисловців і підприємців України

Партія регіонів

Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода»

Радикальна партія Олега Ляшка

Соціалістична партія України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору