Херсонський театр презентував у Черкасах виставу “Буде тобі, враже, так, як відьма скаже” (ФОТО)

12 квітня 2024, 09:44

У Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відбувся гастрольний показ вистави Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша "Буде тобі, враже, так, як відьма скаже".

Виставу поставили за пʼєсою херсонської письменниці Олени Маляренко "Протитанкова відьма".

- Коли Херсон окупували, ми були змушені тікати. Будучи у Львові я читав, що одна жінка пише стьобні тексти про орків. Я запам'ятав її, це була Олена Маляренко. Коли Херсон звільнили, нам вдалося з нею зустрітися. Згодом вона написала п'єсу "Протитанкова відьма", в нашій інтерпретації вона називається "Буде тобі, враже, так, як відьма скаже". Це реальна історія всього того, що відбувалося в Херсоні, випробування вогнем та водою. Героїня в затопленій квартирі спілкується по Skype із своєю кумою, яка виїхала до Угорщини, та розказує їй свою історію, - говорить генеральний директор-художній керівник Херсонського театру Олександр Книга.

Вистава орієнтована не лише на херсонців, які були вимушені покинути рідну домівку, а й українців з інших міст.

- Ми хочемо поділитися своєю історією, розповісти, що таке окупація і як це жахливо, - додає Олександр Книга.

Історію жінки, яка пережила окупацію Херсона, зустріла звільнення міста та втратила все після підриву росіянами Каховської ГЕС, у моновиставі показала народна артистка України Олена Галл-Савальська.

- Моновистава - це завжди складно, адже ти не маєш часу на перепочинок. Мені не важко грати цю виставу фізично, а скоріше - морально. Прем'єру ми принципово зіграли в Херсоні. Хотілося плакати, коли побачила наших глядачів, - говорить артистка.

Після вистави глядачі могли придбати сувенірну ляльку-вуду путіна.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору