Черкаський нардеп хоче взяти на поруки “айдарівця” (документ)

11 жовтня 2017, 07:19

Народний депутат Олег Петренко підписав клопотання про взяття бійця "Айдару" із Харкова Руслана Шанідзе на поруки, пише vikka.ua.

Жовтневий районний суд м. Харкова розглядає кримінальне провадження у справі Шанідзе Руслана Гурамовича за обвинуваченням у вчиненні ряду злочинів (умисне вбивство; незаконне поводження зі зброєю; незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів). За словами нардепа, Руслан мужньо захищав територіальну цілісність України в рядах добровольчого батальйону "Айдар".

- Неодноразово проявив героїзм. Із гідністю переніс полон у терористів у так званих незаконних утвореннях "ДНР-ЛНР". Можу охарактеризувати його з позитивного боку. Я, будучи народним депутатом України VІІІ скликання, готовий взяти Шанідзе Руслана Гурамовича на поруки у вказаній справі, – йдеться у клопотанні.

Зазначимо, айдарівець Руслан Шанідзе має позивний "Грузин". 16 жовтня 2014 року він потрапив у полон в Луганську. Після важких та довгих перемовин у липні 2015 року був звільнений за сприяння черкаського нардепа Олега Петренка.

Наразі військовий перебуває у СІЗО. У грудні 2016 року чоловік разом із дружиною Яною мали намір отримати на пошті орден, який перенаправляв для "Грузина" побратим "Гуцул". Для цього прибули на зупинку маршрутного таксі. Там на них скоїв напад кремезний чоловік, який почав нищівно бити Руслана. У напівпритомного "Грузина" був при собі пістолет, яким обидві сторони намагались заволодіти. У боротьбі пролунав постріл. Нападник загинув. Руслан стверджує, що захищав своє життя та життя дружини. Харківське слідство наполягає на тому, що був умисел і фактичні обставини.

Гард сказав:

Вояк лише без форми, щасти йому.

правда сказав:

Зайвий раз, переконуюсь, в чесності та порядності нашого депутата Олега.Так тримати. Наших мужній хлопців, наших героїв добровольців треба боронити проти корумпованих судів та влади.

Вгору