Черкащани зможуть платити за проїзд у маршрутках за допомогою телефонів

19 червня 2017, 12:50

У Черкасах на кількох маршрутках запрацює інноваційна система оплати проїзду, для якої непотрібна готівка. Таким чином черкащани матимуть змогу розраховуватися за проїзд за допомогою QR-коду. Для цього потрібно лише бути клієнтом ПриватБанку та мати смартфон.

Днями керівництво Черкаського головного регіонального управління Приватбанку презентувало систему такої оплати.

Наразі, до системи сплат за QR-кодом приєдналися такі міські маршрутки як № 8, 21, 26 та 27. І вже з 20 червня у цих маршрутках розраховуватися можна буде не лише грішми, а й за допомогою телефону. Достатньо витягти з кишені власний смартфон та «зчитати» ним QR-код зі стікерів, розміщених в салоні.

- Маршрутки ми забезпечили стікерами з QR-кодом. За допомогою смартфону QR-код варто зісканувати і оплатити проїзд через Приват24, - розповідає керівник напрямку платежів та переказів Володимир Добровольский. – Інформація про те, що оплата здійснена, відразу з’явиться на екрані телефону. Тож пасажиру достатньо показати це повідомлення кондуктору.

За словами Володимира Добровольского, на подібну оплату пасажир витрачає лише 30 секунд, але фахівці ПриватБанку розробляють таку систему, щоб розрахунок займав не більше 10-15 секунд.

- Скористатися такою формою оплати зможе кожен охочий пасажир. Звісно, ми не говоримо про те, що вже 21 червня цією послугою користуватимуться всі. Поки що – оплата проїзду через QR-коду - це лише перший крок, - наголошує Володимир Добровольский.

Якщо подібна система оплати стане затребуваною серед пасажирів, то ПриватБанк готовий успішно запустити її на усьому громадському транспорті обласного центру.

- Згодом, думаю, що увесь міський транспорт залюбки долучиться до цієї програми, - зауважує пан Володимир.

Як наголошує директор Черкаського головного регіонального управління ПриватБанку Віктор Шуршин, перше дослідження оплати проїзду по QR-коду було проведено у Львові. Загалом там такою послугою вже скористалося понад сто тисяч клієнтів.

Варто додати, що окрім застосування  QR-коду у маршрутках, його успішно й легко можна використовувати і в інших сферах життя.

- Ми бачимо, що в багатьох людей, які працюють, часто просто не вистачає часу, наприклад, на сплату комунальних платежів. Тому ми пішли назустріч і пропонуємо наші розробки по сплаті комунальних послуг також через QR-код. Це значно спростить різні оплати і економитиме час містян, - підсумовує Віктор Шуршин.

А черкащани вже незабаром можуть перевірити, як працює QR-код у маршрутках.

Єгор сказав:

І що “вай-фаї” у кожній маршрутці будуть для інтернет-з’єднання?

Cocos сказав:

та ні, мається на увазі мобільний інтернет: едж, або 3джи)

Вгору