Звання “Почесний громадянин Черкащини” присвоїли Олімпійському чемпіону з веслування на каное (відео)

11 вересня 2020, 12:54

фото з мережі

Олімпійський чемпіон, триразовий Чемпіон Європи, багаторазовий Чемпіон України, заслужений майстер спорту, заслужений тренер та ветеран праці Андрій Хіміч отримав відзнаку "Почесний громадянин Черкащини".

Таке рішення підтримали депутати Черкаської обласної ради під час пленарного засідання.

Раніше Черкаська обласна рада запровадила онлайн-голосування, аби почути думку громади для визначення кандидата на звання “Почесний громадянин Черкащини”.

За словами голови обласної ради Анатолія Підгорного, звернення надійшло про трьох кандидатів. -

До обласної ради надійшли клопотання про трьох претендентів. Серед них були головний енергетик ДП “Черкаський облавтодор” Микола Рибій, заступник голови Черкаського обласного товариства політв’язнів та репресованих Анатолій Василенко та Олімпійський чемпіон із веслування на каное Андрій Хіміч, - розповів Анатолій Підгорний.

Саме останній зібрав найбільшу кількість голосів.

Довідково: Хіміч Андрій Іванович народився 1937 року в Чернігівській області, навчався у Черкаському педагогічному інституті. Після закінчення навчання працював у Черкаській ДЮСШ і тренером із веслування в ЦР ДСТ “Авангард”. У складі збірної СРСР виборов золоту медаль у змаганнях із веслування на каное під час Олімпійських ігор у Токіо.

Був тренером збірної СРСР, а згодом і збірної Болгарії з веслування на байдарках і каное. З 1985 року переїхав у Чорнобай і працював тренером секції веслування понад 10 років. У березні 2017 року отримав нагороду в номінації “Спортивна слава України”. Олімпійське “золото” Андрія Хіміча - перше і поки що єдине на Черкащині. Також кандидат має статуетку “спортивного Оскара”

Поділитись

Коментарі

Вгору